Наполи посрами Милан с 4:0 на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

"Росонерите" отчаяха и най-верните си фенове, Инсиние блесна с два красиви гола

Трудните дни за грандовете от Милано продължават. Само седмица след като Интер инкасира 4 гола на „Сан Сиро” от Фиорентина, днес Милан бе споходен от същата съдба срещу Наполи и то по още по-унизителен начин – 0:4. Инсиние вкара два гола пред погледа на националния селекционер на Италия Антонио Конте, Алан също се разписа, а Родриго Ели накрая си заби и автогол.

Това беше най-тежката домакинска загуба на Милан от 2009 насам, когато Интер спечели градското дерби със същия резултат. Предишното най-тежко поражение беше 1:6 от Ювентус през 1996 година.

Тази вечер Милан отчая и най-верните си фенове след покъртително слаб мач във всяка фаза от играта. „Росонерите” имаха нужда от вдъхновение след поражението от Дженоа, но Романьоли беше наказан, а Балотели, Менес, Мексес, Абате и Нианг контузени.

В 13-ата минута Сапата направи голяма грешка и загуби топката, Инсиние изведе Алан и халфът даде аванс на Наполи. Алан имаше само един гол в 104 мача за Удинезе в Серия А, но вече вкара трети с екипа на южняците.

Луис Адриано не успя с ножичен удар, а Кулибали пресече опасна контра на Милан преди Игуаин от малък ъгъл да бие встрани. Точно преди почивката Кайехон изпусна отлична възможност и сбърка паса в ситуация петима на четирима в атака.

Първата част не изглеждаше безнадеждна за Милан, но втората бе такава. Още в 48-ата минута Инсиние подаде на Игуаин, който си спря топката и веднага му върна в коридор, а Инсиние изпревари шпагата на Ели, за да прати в далечния ъгъл фалцово – 2:0.

Наполи нямаше победа като гост в калчото от април, но днес нямаше какво да спре отбора на наставника Маурисио Сари.

Рейна направи първото си спасяване след час игра и не позволи Ели да се разпише с глава след центриране на Бонавентура.

Кайехон направи още един голям пропуск и не си спря топката след пас на Инсиние, после се ядоса и си изкара жълт картон.

Точно в средата на втората част Инсиние завъртя над стената от пряк свободен удар, Диего Лопес изби, но недостатъчно – 3:0. Това бе първи гол на Наполи от статично положение през сезона.

Трибуната с най-верните фенове на Милан се изпразни далеч преди края, а Синиша Михайлович гледаше ядосано и безпомощно към терена.

Мъката за „росонерите” продължи с автогол. Гулам центрира отляво, а Родриго Ели на шпагат прати в собствената мрежа за 4:0. До края Диего Лопес спаси удар на Кайехон и поне не се стигна до пети гол.

В края феновете и на двата тима изпратиха Игуаин с овации.

Милан е 11-и с 9 точки, докато Наполи се качи до шесто място с 12.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел