2. - Германия
  3. Хановер и Байер спретнаха 0:0 пред 45 хиляди

Хановер и Байер спретнаха 0:0 пред 45 хиляди

Двата отбора не успяха да отбележат голове в мача си от 16 кръг на Бундеслигата

Отборите на Хановер и Байер (Леверкузен) завършиха наравно 0:0  в оспорван мач от 16-ти кръг на немската Първа Бундеслига. По този начин домакините продължават тежката си серия без победа. Хановер няма успех от 3 ноември, когато надделя над Копенхаген с 2:1 в мач от Лига Европа.

Домакините започнаха по-активно мача, но след началните минути нещата се изравниха. Гостите от Байер се отличиха с удари чрез Дердийок, Щефан Кислинг, Андре Шурл и Михал Кадлец. Изстрелите на изброените обаче така и не успяха да поразят съперниковата врата.

През втората част двата тима демонстрираха желание за игра, но до попадения не се стигна. Така 45 хиляди на стадион "AWD Арена" изгледаха нулевото равенство, което не засяга особено класирането.

"Аспирините" остават на 6-та позиция с 26 точки, докато Хановер се изкачи с едно място и в момента е 8-ми с актив от 22 т.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)