Даниел Асенов спечели приза за най-добър млад спортист на България за 2015 година

За отбор номер 1 беше обявен националният отбор по волейбол за юноши младша възраст

Европейският шампион по бокс за мъже в категория до 52 кг Даниел Асенов спечели приза за най-добър млад спортист на България за 2015 година в анкетата на Viasport.bg. 18-годишният Асенов събра 358 точки в допитването до спортните журналисти, за да донесе втори пореден приз в анкетата за българския бокс. През 2014 година номер 1 стана Благой Найденов. Асенов е и първият млад спортист с място в десетката за Спортист на България, където беше на пето място. Втори в допитването за 2015 година с 228 точки остана Адриан Андреев (тенис), а трети е Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини) с 226 точки. 14-годишният тенисист живее и тренира в Испания и не успя да присъства на тържеството, но неговата награда взе капитанът на за Купа "Дейвис" Тодор Енев.

Алберт Попов, който попада в топ 10 на младите спортисти за четвърта поредна година, за първи път успя да вземе лично наградата си. Той се възстановява от травмите след тежката катастрофа в Австрия, която отне живота на националния треньор Драго Грубелник, и пропусна сезона при алпийците.

Десетката допълниха: Антъни Иванов (плуване), Денислав Иванов (джудо), Нургюл Салимова (шахмат), Жана Тодорова (волейбол), Лиляна Георгиева (лека атлетика), Павел Лефтеров (автомобилизъм) и Десислава Георгиева (гребане). От награждаването директно за Белмекен отпътува и Даниел Асенов. Той се качва с останалите национали за подготовка за предстоящия турнир "Странджа" в края на февруари.

За отбор номер 1 беше обявен националният отбор по волейбол за юноши младша възраст, който спечели сребърен медал от Европейския младежки олимпийски фестивал в Тбилиси. Селекционерът на тима Драган Иванов получи наградата за треньор на годината.

"Благодаря за оказаната ми чест. Благодаря и на момчетата, че направиха тази награда възможна. Пожелавам на всички много здраве и догодина някой с много по-големи успехи да спечели тази награда", каза Иванов. На церемонията присъства заместник-министърът на младежта и спорта Асен Марков. Конкуренцията и тази година беше изключително голяма, като разликата между състезателите в десетката бе 1 или 2 точки, а извън нея останаха доста заслужили млади спортисти, спечелили медали от световни и европейски първенства.