2. Втора лига
  3. Две дузпи спасиха Ботев срещу румънци за 2:2

Две дузпи спасиха Ботев срещу румънци за 2:2

"Канарите" изоставаха с 0:2 от Делта в Анталия, но Неделев и Курдов бяха точни от бялата точка

Ботев завърши 2:2 с румънския Делта (Тулчеа) в 4-ата си контрола в турския курорт Анталия. Головете за "канарчетата" отбелязаха Тодор Неделев и Атанас Курдов, като и двете попадения паднаха от дузпи.

Срещата започна лошо за Ботев, като „канарчетата” допуснаха два гола в първите 16 минути. В 6-ата каращият проби при пловдивчани Малинга направи груба грешка в центъра, румънците се възползваха и откриха резултата чрез Богдан за 1:0.

Деян Христов стреля неточно с глава, а в 16-ата Делта удвои аванса си. Анри получи пас в коридор и простреля Христо Иванов за 2:0.
До почивката Петър Атанасов и младата надежда Тодор Неделев пропиляха изгодни шансове за „канарите”, а Богдан можеше да направи резултата класически, но също не беше точен.

През втората част треньорът Милен Радуканов първо смени разочаровалия Малинга, а след това и Деян Христов. Вместо тях се появиха Александров и Курдов, които раздвижиха атаката на тима.

След час игра Йордан Христов лошо си поведе топката и не можа да вкара, а после Христо Иванов спаси Ботев, когато сам срещу него остана нападател на Делта. В 82-ата минута Тодор Неделев реализира дузпа за Ботев и намали на 2:1.

В края пловдивчани натиснаха и удариха греда чрез Петър Атанасов. В предпоследната минута „жълто-черните” получиха нова дузпа. Този път Наско Курдов бе точен от бялата точка и направи 2:2.