2. - Други
  3. ПСЖ на 1/4-финал за Купата на Франция (видео)

ПСЖ на 1/4-финал за Купата на Франция (видео)

Столичани надделяха с 1:0 като гост над Дижон

Отборът на Пари Сен Жермен се класира за 1/4-финалите от турнира за Купата на Франция след минимална победа с 1:0 над Дижон. Единственото попадение в 1/8-финалната среща за столичани отбеляза Нене през първата част.

Още в 7-та минута Ерик Ботеа реши да изпробва стража на ПСЖ Душе, но изстрелът му бе неточен. В 14-та минута Гийом Оро от гостите от Париж се отличи с хубав удар с глава след центриране, но бранителите на Дижон успяха да изчистят.

В 15-та минута аванс на парижани даде Нене, а в 33-та нов неуспешен удар демонстрира Ботеа. През второто полувреме най-активни за тима на Карло Анчелоти бяха Жереми Менес и Нене, но усилията им така и не се увенчаха с гол.

Домакините от Дижон правеха всичко възможно да изравнят, най-вече чрез добрите изяви на Брис Жовиал, който на няколко пъти се размина с гола. В 82-та минута Гаел Какута бе на добра позиция и стреля от средна дистанция, но на пътя на топката застана бранител от ПСЖ.

До края гостите успяха да задържат преднината и се поздравиха с успеха, който ги изпраща на 1/4-финалите. Все още не е ясен следващия съперник на столичаните.