Челси и Уотфорд поделиха по точка (ВИДЕО)

Блестящи изяви на Аурелио Гомес спасиха "стършелите" от загуба

Уотфорд и Челси завършиха при резултат 0:0 в XXIV междинен кръг в Премиършип. Положения и пред двата тима не липсваха, но отлични изяви на вратарите запазиха резултата нулев след 90 минути игра.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, като повече успех в атака имаше отборът домакин, докато Челси така и не успя да отправи точен удар в първите 45 минути на „Викаридж Роуд”.

При центриране отдясно Джон Тери остана под топката, Игало обаче не успя да засече точно и Тибо Куртоа улови.

В 28-ата минута Капу видя празно пространство отдясно и пусна към Хурадо, който изстреля истински снаряд, но белгийският страж на вратата на „сините” отрази удара.

Най-чистото положение за Челси бе в 32-ата минута, когато с дълъг пас Диего Коща бе изведен в наказателното поле на домакините, но навременна намеса на Каткарт предотврати сигурно попадние.

Малко преди почивката Диего Коща за пореден път се забърка в конфликт с противников футболист. Паредес се сблъска с Коща и преигра с падането си, опитвайки да извади червен картон на нападателя, но главният рефер Майк Дийн  реагира адекватно и  овладя положението, като показа на двамата играчи  жълт картон.

Удар на Оскар в първите минути след почивката се отби в бранител, последва нов шут, този път на Оби Микел, и отново защитник на „стършелите” парира, топката обаче се насочи опасно към вратата на домакините и единствено навременната намеса на Гомес спаси Уотфорд от гол.

В 73-ата минута Еден Азар влезе в игра, което значително оживи играта на гостуващия тим.

Именно белгиецът в 78-ата минута намери Иванович в малкия пеналт, но Аурелио Гомес отрази удара на бранителя.

Нова фантастична изява на Гомес в 88-ата опази резултата непроменен. Диего Коща засече с глава центриране отляво, но Гомес плонжира и изби в корнер.

Швецкият футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел