Диего Коща не позволи на Манчестър Юнайтед да ликува на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси изкопчи 1:1 в добавеното време, когато дори можеше да спечели и остана без загуба при Хидинк

Късен изравнителен гол на Диего Коща в добавеното време не позволи на Манчестър Юнайтед да спечели на „Стамфорд Бридж” за 1:1 в голямото дерби от 25-ия кръг на Висшата лига. За първи път в историята на Премиършип Челси записва четири поредни ремита у дома, но пък остана без загуба във всички турнири след уволнението на Жозе Моуриньо и идването на Гуус Хидинк.

Блинд изби удар на Тери с ръка в края на първата част, но дузпа не последва. Лингард даде аванс на Юнайтед с красиво попадение в 61-ата минута, Курт Зума получи ужасна травма точно преди това, а в добавеното време Диего Коща донесе точка на Челси в първия си мач срещу Юнайтед във Висшата лига. Секунди преди края Де Хеа попречи на Коща да вкара и гол за пълен обрат.

Ремито отдалечи Манчестър Юнайтед на 6 точки от топ 4. Юнайтед е пети с 41, а градският им съперник Манчестър Сити е четвърти с 47. Тотнъм и Арсенал имат по 48, а лидерът Лестър – 53. Челси остава 13-и с 30 точки на 7 пред зоната на изпадащите.

Еден Азар отново остана резерва, а преди двубоя Челси нямаше загуба от Юнайтед в 9 поредни срещи, като исторически лондончани са най-неудобният противник на тима от „Олд Трафорд” във Висшата лига. Този факт хич не притесни „дяволите”, които бяха много по-активни в началните минути и напълно надиграваха съперника на неговия терен, но надмощието има намери изражение само в серия ъглови удари.

Антони Марсиал опита да вкара гол-близнак на този, който вкара в мрежата на Стоук Сити през седмицата и нагласи на десния си крак, ала Куртоа внимаваше и авторитетно се справи.

Фелайни остана изненадан от перфектното центриране на Дейли Блинд от корнер право в краката му и „сините” успяха да изчистят. След средата на първата част Челси намери своя ритъм и изравни играта. Матич стреля с глава след корнер към далечния ъгъл, Де Хеа се хвърли и лови.

Оскар стреля над целта, а Вилиян достави остра топка пред вратата, която остана неоползотворена.

В самия край на първата част дойде най-спорната ситуация. Джон Тери се бе включил в атака и стреля фронтално пред вратата, а Дейли Блинд се хвърли пред него с тяло и изби с ръка. Съдията Майкъл Оливър имаше чудесна видимост и прецени, че няма основания за дузпа, въпреки недоволството на „Стамфорд Бридж”.

Началото на втората част също принадлежеше на Манчестър Юнайтед, който пресираше и атакуваше. Мата центрира за Рууни на втора греда, ала капитанът не успя да стреля добре с глава. Рууни бе замесен във всичко интересно и опита да изненада Куртоа с шут към близката греда, който белгийският страж отново отрази.

Натискът продължи и Куртоа направи двойно спасяване  - изби силен шут на Лингард, а после и добавката на Рууни от малък ъгъл.

Хидинк реагира и пусна Еден Азар на мястото на Оскар, но малко след това Курт Зума се приземи много лошо при опит да вземе висока топка и получи тежка контузия в коляното. Френският защитник буквално стенеше от болка на терена и бе изнесен на носилка, а Гари Кейхил влезе вместо него.

Домакините още се отърсваха от тежкия инцидент със Зума, когато Юнайтед ги удари с гол. Бортуик-Джаксън центрира отляво след добро разиграване, Рууни докосна колкото да укроти топката за Джеси Лингард, който с гръб към вратата се завъртя около оста си и пазещия го Аспиликуета и с десния крак намери горния десен ъгъл за 1:0 в 61-ата минута.

В този момент Юнайтед вече предвкусваше първи успех на „Стамфорд Бридж” от октомври 2012-а и общо втори в Западен Лондон за последните си 14 визити в Премиършип.

Педро смени Матич, Юнайтед се дръпна назад, Челси натисна и дойдоха минутите на Давид Де Хеа. Аспиликуета успя с глава да върне на втора греда за Иванович, който мощно стреля с воле от въздуха, а Де Хеа прояви рефлекс и някак успя да избие над гредата.

После на другия фланг Фабрегас нахлу в наказателното поле след добър пас и потърси близкия горен ъгъл, ала сънародникът му пак изби.

Рууни пробва да вкара с атрактивна задна ножица, но прати леко покрай гредата.

Прибирането на Юнайтед в защита обаче се оказа погрешна тактика в добавените 6 минути. Сеск подаде слабо, Блинд се подхлъзна, Бортуик-Джаксън покри засадата в наказателното поле и Диего Коща овладя, левият бек блокира удара на нападателя с отчаян шпагат, но топката се върна към Коща и той на празна врата изравни за 1:1.

Това не беше всичко и Де Хеа попречи на Коща да вкара победен гол в 96-ата минута, когато Коща се освободи от Смолинг и стреля ниско, ала вратарят спаси с крак на близката греда.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел