Ботев (Пд) допусна късен обрат и трета загуба в контролите (ВИДЕО)

Два гола на резерва в последните минути носят успех на Черноморец Одеса, Неделев вкара, но Старокин се контузи

Ботев (Пловдив) допусна късен обрат и загуба от Черноморец (Одеса) с 1:3 в контролна среща, играна в Анталия.

Тодор Неделев откри резултата, но после дойдоха и лошите новини за Николай Костов. Първо Орлин Старокин се контузи още преди почивката, а след нея дванадесетия в първенството на Украйна вкара три безотвени попадения. Две от тях паднаха в последните секунди и бяха дело на футболист, появил се като резерва.

Иначе „канарчетата” започнаха отлично срещата и още в третата минута опасен удар на Неделев мина на сантиметри от дясната греда.

Завърналият се в клуба български национал успя да открие резултата малко по-късно. В деветата минута Кифуети проби добре по левия фланг и опита шут, който бе блокиран. После Балтанов стори същото, но в крайна сметка топката попадна в Неделев и той без забавяне я прати в долния ъгъл – 1:0.

Черноморец се опита да отговори, ала с две добри изяви се отличи Валентин Галев, а в 31-ата минута капитанът на съперника Филимонов нацели гредата с изстрел от пряк-свободен удар.

Малко след това Орлин Старокин се контузи и бе заменен принудително от Радослав Терзиев.

Впоследствие шансове да удвоят преднината на своите имаха Серкан и Кифуети, ала и двамата не улучиха вратата.

След почивката Грегъри Нелсън изведе Тошко Неделев сам срещу вратаря, но крилото пропиля страхотната възможност в 64-ата минута.

В 72-ата пък Черноморец изравни след грешка на Валентин Галев, който се подхлъзна и не успя да изчисти добре, а Мурашов се възползва и с удар от над 20 метра вкара в опразнената мрежа - 1:1.

След това под рамката на вратата за Ботев застана Виктор Голас и се отличи с добро спасяване в 86-ата минута, когато тимът от Одеса направи отлична контраатака.

Стражът обаче бе безпомощен малко по-късно, когато резервата Матеус се възползва от колективна грешка в „жълто-черната” отбрана и реализира за 2:1 в 89-ата минута. В 90-ата пък отново той оформи и крайното 3:1.

Така Ботев (Пловдив) загуби предпоследната си контрола от подготвителния лагер в Турция.

В четвъртък „канарчетата” ще се изправят срещу Рудар, а на 17 февруари ще мерят сили със Септември (София), но вече на своята база в пловдивския квартал Коматево.

Ботев (Пд) - Черноморец Одеса 1:2
1:0 Тодор Неделев ('9)
1:1 Мурашов  ('72)

1:2 Матеус ('89)

1:3 Матеус ('90)