Странна дузпа и моментална справедливост при 1:1 между Киево и Сасуоло (ВИДЕО)

Съдията свири много спорна дузпа за Киево, а Сасуоло изравни само минута по-късно

Страхотен гол на Никола Сансоне заличи много спорна дузпа за 1:1 между Киево и Сасуоло в града на Ромео и Жулиета в 25-ия кръг на Серия А. Това бе седми пореден мач без победа за Сасуоло.

Следващата седмица Киево ще излезе в градското дерби срещу Верона, но тази вечер „летящите магаренца” бяха побутнати от съдията Давиде Герсини. Реферът свири дузпа след неточен удар на Ригони и закъснял шпагат на Пелузо в глезена му. Ударът вече бе нанесен преди да дойде намесата на бранителя, но съдията посочи бялата точка и Валтер Бирса се разписа за 1:0 за Киево.

Домакините още не се бяха напразнували и бяха наказани за тази несправедливост. Никола Сансоне завъртя извън наказателното поле и топката падна в далечния горен ъгъл – 1:1, а преднината се задържа само минута.

Вратарят на Киево Бидзари си позволи лукса да финтира Фалсинели точно пред вратата си, а Флоро Флорес се контузи и бе сменен принудително.

Сасуоло е осми с 35 точки, Киево има 31 на 10-а позиция.