Челси помете неориентираните "свраки" с 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Педро вкара два гола за най-големия успех на Челси през сезона във Висшата лига, Нюкасъл вече е в изпадащите

Челси записа най-голямата си победа през сезона във Висшата лига и смаза борещия се за оцеляване  Нюкасъл с 5:1 на „Стамфорд Бридж” в 26-ия кръг на Висшата лига. Педро вкара два гола, а по един добавиха Диего Коща, Вилиян и резервата Бертран Траоре. Таунзънд в самия край вкара почетен гол за гостите.

Английският шампион все още е непобеден след смяната на Жозе Моуриньо с Гуус Хидинк, но търсеше край на първата си в историята на Висшата лига серия от 4 поредни домакински равенства. Серията на Челси без загуба набъбна на 12 поредни мача.

Стив Макларън заложи на обновена халфова линия с новите попълнения Джонджо Шелви и Андрос Таунзънд, но неговите футболисти правеха лесни грешки и до 17-ата минута Челси реши всичко с три гола.

В 5-ата минута Вилиян се завъртя около Тиоте и го елиминира, а после намери Диего Коща, който се пребори със Стивън Тейлър и мушна под тялото на Роб Елиът за 1:0.

Левият бек на Нюкасъл Роландо Аарънс направи ранен подарък за Свети Валентин на Педро в 9-ата минута и испанецът се озова очи в очи с вратаря, за да пусне фалцово в левия ъгъл за 2:0.

Челси направи нова бърза контра в 17-ата минута, Фабрегас пусна в наказателното за Диего Коща, който надбяга Колочини, овладя, завъртя се и пусна за Вилиян, който отблизо насочи под гредата за 3:0. И тук мачът вече изглеждаше решен.

Тейлър направи още една грешка, а Бранислав Иванович изпусна да вкара бърз нов гол малко след това. Джон Тери също се размина с попадение след корнер.

Капитанът на Челси пострада след единоборство с Митрович и бе сменен принудително от Баба Рахман в 38-ата минута.

Втората част мина в доста по-ниско темпо и Челси просто чакаше подходящ момент да нанесе следващия удар срещу неориентираните тази вечер „свраки”.

Вилиян стреля и Елиът изби, а Коща не успя да направи добавка. Пред другата врата Митрович не се възползва от лоша намеса на Гари Кейхил.

В 59-ата минута Сеск даде отличен пас над главата на Тейлър, а зад него Педро овладя елегантно и пусна в долния десен ъгъл за 4:0 с втория си гол.

Хидинк си позволи да смени по-рано Диего Коща и Вилиян, а една от резервите също се включи в купона.

Аспиликуета направи двойно с Азар на десния фланг и центрира ниско пред вратата, където резервата Бертран Траоре превари защитник и засече по земя в близкия долен десен ъгъл – 5:0.

Купеният за 12 млн. паунда от Тотнъм Андрос Таунзънд отсрами поне малко Нюкасъл в последната минута от редовното време и прониза Куртоа с нисък удар през защитник след солов рейд за крайното 5:1.

Челси изпревари Уест Бромич и Кристъл Палас в класирането и вече е 12-ти с 33, а загубата вкара Нюкасъл в изпадащите по голова разлика - 24 точки на 18-о място. Със същия актив е и 17-ия Норич.