Възходът на Милан продължи с успех над Дженоа

„Росонерите” вече са непобедени в 9 мача, страхотен гол на Хонда, Менес се завърна

Милан записа девети мач без поражение, след като спечели с 2:1 домакинството си срещу Дженоа от XXV кръг на Серия „А”.

Двубоят на „Джузепе Меаца” започна отлично за „росонерите”, тъй като още в петата минута Карлос Бака откри резултата с шестия си гол в последните осем срещи.

Останалата част от първото полуврме не бе особено атрактивна, но след почивката Милан реши всичко с красиво попадение на Кейсуке Хонда.

В 63-ата минута японецът шутира силно от над 20 метра и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл – 2:0.

Малко по-късно Рикардо Монтоливо стреля изключително атрактивно от воле след заучено изпълнен свободен удар, но нацели страничната греда, а Бака не сполучи при добавката.

Това се случи в 75-ата минута, докато в 77-ата на терена след дълго отсъствие се завърна Жереми Менес.

В даденото от рефера продължение пък Алесио Черчи, който допреди месец игра за Милан и влезе на почивката в състава на гостите, оформи крайното 2:1 след добавка.

Въпреки това "червено-черните" спечелиха и така загряха по най-добрия начин за гостуването си на Наполи в следващия кръг.

Хората на Синиша Михайлович вече имат 43 точки, докато Дженоа остана с 25 в своя актив, след като не успя да спечели в пети пореден дуел.