Рома надви Удинезе, Наполи се издъни у дома (видео)

Лече бие навън без Божинов

Битката за евроквоти в италианската Серия А става все по-интригуваща. В срещи от 32-ия кръг на първенството Рома победи прекия съперник за евротурните Удинезе с 3:1 в Рим, а по същото време Наполи се издъни и падна у дома от Аталанта с 1:2.

На „Олимпико” в столицата Рома даде повод на своите фенове да празнуват още в 8-ата минута, когато Освадло преодоля защитник и от втори опит успя да матира Ханданович за 1:0.

Мануел Фернандес обаче изравни, като засече майсторски един дълъг пас зад отбраната за 1:1 в края на първата част.

Едва в края на мача римляните извоюваха победата. Освалдо бе изведен в коридор в 86-ата минута, мина покрай вратаря, но си затвори ъгъла за стрелба, затова елегантно се обърна и пусна успоредно за Франческо Тоти, който само подложи крак и направи 2:1.

В продължението на двубоя Боян центрира отляво и Маркиньо засече с глава през ръцете на Ханданович за крайното 3:1.

Наполи изненадващо загуби с 1:3 от Аталанта насред „Сан Паоло”.

Бонавентура изведе гостите напред в 10-ата минута, но само три по-късно Езикиел Лавеци възстанови ремито и изглеждаше, че домакините са готиви за пълен обрат.

Нищо подобно обаче не се случи – Белини пак даде гол преднина на Аталанта, а 10 минути след него Кармона тотално шокира домакините. В изблик на нерви Горан Пандев бе изгонен и срещата завърши при 1:3.

Фиорентина и Палермо разочароваха и направиха 0:0 във Флоренция.

Дженоа се изложи и не можа да бие изпадащия тим на Чезена вкъщи - 1:1. На „Луиджи Ферарис” Марко Роси даде заслужена преднина на „грифоните” малко преди почивката за 1:0, но звездата на „морските кончета” Адриан Муту донесе точка за страдащия тим за 1:1 в 76-ата минута.

Лече победи като гост Катания с 2:1. Валери Божинов, който за втори път стана татко, не бе в групата на Лече за този двубой.
Бергесио изведе Катания напред в 52-ата минута, но в самия край Лече драматично обърна срещата.

Гостите получиха дузпа в 71-ата минута, ала Давиде Ди Микеле я изпусна. В 88-ата минута резервата Даниеле Корвия изравни, но това не бе всичко.

Вратарят на Катания Хуан Карисо получи втори жълт картон и бе изгонен минута преди края. В продължението на мача Ди Микеле показа, че е много важна фигура за Лече и въпреки пропуска от бялата точка по-рано в мача донесе успеха на гостите с гол за 1:2.