Римските "орли" отлетяха със стратегическо 1:1 от Прага (ВИДЕО)

Спарта поведе рано с красив гол, но Пароло изравни още преди почивката с добавка след корнер

Лацио измъкна стратегическо 1:1 при гостуването на Спарта (Прага) в първа среща от осминафиналите на Лига Европа.

На „Дженерали Арена” началото беше равностойно, но чехите успяха да поведат с много ефектен гол. В 13-ата минута Лафата с доза късмет успя да прати топката за Мартин Фридек, който без да се колебае с воле прати над Маркети и в горния ляв ъгъл за 1:0.

Лацио доминираше във владеенето на топката, а техният треньор Стефано Пиоли даваше указания на висок глас край тъчлинията.

Диагонален пас на Балде Кейта намери Антонио Кандрева, който от воле потърси далечния ъгъл, ала вратарят Бичик успя атрактивно да избие в корнер. При последвалото центриране от корнер Хьод стреля, Бичик спаси от няколко метра, но Марко Пароло реагира най-добре и опъна мрежата с добавка за 1:1 в 38-ата минута.

Хьод пък едва не си вкара гол пред собствената врата в самия край на първата част.

През втората головите положения се брояха на пръстите на едната ръка, а „орлите” бяха доволни на ремито с гол на чужд терен.

Крейчи имаше една от редките добри възможности, ала насочи право в Маркети.

Италианците затвориха мача умело и са фаворити за реванша на „Олимпико” след седмица.