Феновете на Палермо едва не линчуваха отбора при 0:3 от Лацио, Чочев не игра (ВИДЕО+СНИМКИ)

Факли, бомби и хвърлени седалки на "Ренцо Барбера", идеален дебют за Симоне Индзаги начело на Лацио

Ивайло Чочев изгледа от пейката конфузната загуба на неговия Палермо с 0:3 от Лацио в предпоследна среща от 32-ия кръг на Серия А. Мирослав Клозе вкара два гола и даде асистенция в дебюта на новия наставник на римляните Симоне Инздаги, който започна по отличен начин начело на клуба. За отбора на Чочев това беше 11-и пореден кръг в калчото без победа и сицилианците остават в зоната на изпадащите.

Лацио уволни Стефано Пиоли след поражението с 1:4 от Рома в столичното дерби, а тази вечер Симоне Индзаги записа перфектен старт.

Само 10 минути трябваха на гостите да смълчат „Ренцо Барбера”. Лукас Билия центрира от корнер, а топката бе свалена за Клозе, който се разписа за 1:0.

Сорентино спаси втория гол след удар на Кейта, а после гол на Бишевац бе отменен заради опасна игра на Кейта.

Още в 15-ата минута обаче Сорентино изби изстрел на Кейта от малък ъгъл, но на втора греда Клозе надскочи пазача си и с глава бе точен – 2:0.

Феновете на Палермо побесняха и започнаха да скандират, че искат на терена за техния отбор да излезе да играе младежкия тим. Ултрасите хвърлиха и факли на терена, а мачът бе прекъснат за няколко минути, след това подновен.

Гол на Джилардино бе отменен със засада, а Валтер Новелино направи смяна и промени схемата на домакините на 3-5-2.

В началото на втората част исканията на публиката донякъде бяха удовлетворени и звездата на Примаверата, 20-годишният Антонино Ла Гумина, влезе като смяна. Ла Гумина имаше неуважени претенции за дузпа, а Лацио изпусна още чисти положение, открили се пред Кандрева и Клозе.

В 59-ата минута Кандрева настъпи фойерверк и той избухна на терена, което доведе до ново кратко спиране на мача. Някои фенове на Палермо счупиха седалки и ги хвърлиха към терена.

Фелипе Андерсон влезе от пейката в 69-ата минута, а в 72-ата Клозе чукна изритана топка от аут към него, Андерсон пусна турбото и надбяга Пецела, за да покачи на 3:0.

Лацио е осми с 45 точки, на 4 зад шестия Милан. Палермо е 18-и с 28 в изпадащите, с равни точки с Карпи, който е 17-и с по-добра голова разлика.