Литекс би без проблеми Созопол с 3:1 у дома (СНИМКИ)

Арсенио с нови два гола, Десподов също се разписа за успеха

Литекс спечели с лекота домакинството си срещу Созопол с 3-1, пише клубният сайт на ловчанлии.

Оранжевите не срещнаха проблеми и тотално надиграха съперника си. Почти цялата среща бе в половината на гостите, които се отърваха от още голове.

Португалецът Арсенио Нунеш отново се отчете с две попадения за успеха, едно от дузпа добави Кирил Десподов. Това бе последна среща на тима преди важния реванш в четвъртък срещу Монтана за Купата.

В края на срещата Стоев вкара почетно за созополци, които направиха лошо впечатление не само със защитната си игра, но и с провокативното си поведение. Те използваха нечисти прийоми във въздушните дуели, при един от които на бранителя Рафа Перез бе сцепена главата и той доигра мача превързан.

В 34-та минута пък с директен червен картон бе изгонен Хашев заради удар в лицето на Бьорн Йонсен. Отделно, при рутинни единоборства играчите на Созопол често симулираха и огласяха от „болка“ с мощни викове стадиона, което предизвикваше смях в малкото публика.

Иначе спортно-технически Литекс бе пълен господар на терена. Още от самото начало се видя, че е въпрос на време кога ще падне първият гол. След четвърт час игра това се случи след като Арсенио Нунеш с диагонален техничен удар от въздуха откри резултата.

В 25-та минута шанс отблизо изтърва Георгиев, а после шут на Десподов мина покрай дясната греда. Нападателят Йонсен също можеше да удвои в 44-та минута след като бе изведен от Арсенио в коридор , но ударът му профуча край вратата.

След почивката Литекс излезе с мисълта да увеличи аванса си с още голове. В 61-та минута Арсенио бе повален в наказателното поле и Кирил Десподов хладнокръвно реализира отсъдената дузпа за 2-0.

В 66-та минута резервата Анегелов засече прострелно центриране на Цветков, но Теменлиев сигурно улови. В 78-та минута натискът на оранжевите даде резултат. Десподов овладя топката и стреля, стражът на гостите спаси, но притичалият Арсенио Нунеш без проблем вкара за 3-0.

В 81-та минута Созопол успя да намали при първата си по-смислена атака в мача с точен изстрел на капитана Иван Стоев.

Литекс – Созопол 3-1