Млад и вдъхновен Литекс пречупи с 4:0 като гост един от лидерите в групата Поморие

Резултати и класиране в "Б" група

Литекс записа убедителна победа с 4-0 като гост над Поморие. С офанзивна и резултатна игра оранжевите пречупиха съперника си, който е един от лидерите в „Б“ група този сезон. Два гола за успеха край морето отбеляза нападателят Милчо Ангелов, по един добавиха младоците Чавдар Ивайлов и Александър Георгиев.

Наставникът Любослав Пенев даде почивка на доста от основните си футболисти и заложи предимно на младоци. В първия половин час домакините бяха по-инициативни, но изпуснаха отлични възможности да открият резултата. На два пъти и напречната греда помогна на Конов.

В 27-та минута бърза атака на ловчанлии по десния фланг завърши с пас към Минчев, той не можа да вкара, но при добавката Чавдар Ивайлов се разписа за 0-1. Минута по-късно Конов пак се намеси успешно, а при последвалата контра колегата му Тодоров спаси два удара на Минчев.

Именно контраатаките бяха ефективното оръжие на Литекс в този мач.До края на полувремето оранжевите направиха още две, при една от които влезлият като резерва Александър Георгиев центрира от ляво на задна греда и Милчо Ангелов направи 0-2.

Това попадение сломи нахъсаните поморийци и след почивката Литекс напълно доминираше. В 49-та минута Георги Минчев изведе партньора си в атака Ангелов на чиста позиция, той изпусна, но притичалият Георгиев технично овладя и вкара за 0-3.

Минчев нямаше ден и изтърва още един шанс, изведен сам срещу вратаря от Шопов. В 62-та минута след разбъркване в наказателното поле, топката стигна до Руменов, чийто удар се отби и в двете греди, но не мина голлинията.

До края на мача ловчанлии подходиха лежерно в две чисти ситуации, бе отменен и техен гол. В 90-та минута Горанов проби и пусна към Ангелов, който отблизо оформи крайното 0-4 в двубоя.

Поморие – Литекс 0-4

0-1 Чавдар Ивайлов(27)

0-2 Милчо Ангелов(45)

0-3 Александър Георгиев(49)

0-4 Милчо Ангелов(90)

Съставът на Литекс: Александър Конов, Стойчо Атанасов(53-Александър Цветков),Пламен Гълъбов, Красимир Станоев, Иван Горанов, Никола Колев(74-Кристиян Малинов), Васил Шопов, Румен Руменов, Чавдар Желев(38-Александър Георгиев), Милчо Ангелов, Георги Минчев