Реал изпусна Сити без Роналдо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Липса на точни удари през първото полувреме, фантастичен Джо Харт и скъсан панталон на Зидан белязаха нулевото равенство на "Етихад"

Без своята звезда Кристиано Роналдо Реал (Мадрид) изпусна да победи Манчестър Сити като гост в първия полуфинал от Шампионската лига.

Мачът, който завърши 0:0, установи анти-рекорди по липса на удари. През първото полувреме нямаше точни, а изобщо първият шут дойде чак в 27-ата минута. Произведе го Николас Отаменди, но той беше неточен.

След почивката Реал (Мадрид) създаде редица положения, но Джо Харт отрази всички опити, най-сериозния от които в края, когато бе блокиран удар на Пепе от вратарското поле. По-рано резервата Хесе удари напречната греда.

Голямата новина непосредствено преди мача беше отсъствието на голямата звезда на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо. Португалецът не издържа късния фитнес тест и остана дори извън групата. На неговото място Зидан пусна Лукас Васкес.

Положения нямаше до второто полувреме. Темпото беше добро, но липсваше качество.

Домакините се възползваха от оголената зона на Марсело и бяха спирани с нарушения за картони. Първият получи Пепе след второто си нарушение при слизане на Де Бройне.

Двата отбора трудно достигаха наказателните полета, а когато навлизаха в тях, здравите защитници бързо отнемаха топката на противниковите нападатели. Реал единствен стигна до някакъв удар, но Карим Бензема беше крайно неточен.

Кадрови проблеми налегнаха и Мануел Пелегрини. В 39-ата минута Давид Силва беше заменен принудително, като на негово място влезе Келечи Ихеаначо.

На почивката стана ясно, че Карим Бензема също не е бил напълно готов, и французинът бе заменен от Хесе.

Реал и Зидан, чийто панталон се скъса през второто полувреме, имаха претенции за дузпа в 48-ата минута, когато Гарет Бейл падна след единоборство с Николас Отаменди в наказателното поле. Малкият контакт изглежда не беше достатъчен за реферите.

Първата ситуация в мача дойде в 56-ата минута, когато Серхио Рамос беше оставен непокрит и засече центриране от корнер, но стреля право в ръцете на Джо Харт.

Гредата помогна на вратаря, когато Хесе надскочи Фернандо и ударът с глава срещна рамката над Джо Харт, който все пак бе пласиран добре.

Няколко минути по-късно, в 74-ата, фалцов удар на Бейл профуча покрай страничния стълб.

С крак Джо Харт блокира удар с глава на Каземиро след нов корнер.

Най-чистата си възможност Реал пропиля в 82-ата минута, когато Бейл свали с глава за Пепе, който сам от вратарското поле не успя да пробие Харт.

Единствената добра възможност за Сити дойде дълбоко в добавеното време, когато Де Бройне изпълни под гредата свободен удар, но Кейлор Навас извади.

Всичко ще се реши следващата сряда на „Бернабеу”.