Виляреал удари Ливърпул в края и е с една идея по-близо до финала (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци допуснаха гол в добавеното време на мача и подариха минимален аванс на испанците преди ревашна

Виляреал постигна ценна победа с 1:0 над Ливърпул в първия полуфинален мач от Лига Европа. Успехът за испанците е изключително сладък за тях, след като дойде в добавеното време на срещата с гол на Адриан Лопес.

Двубоят на "Ел Мадригал" предложи динамичен футбол и изобилие от положения, като домакините създадоха по-голяма част от тях, но и гостите от Англия имаха своите шансове.

В 5-ата минута халфът Джо Алън пропусна прекрасен шанс за гол. Адам Лалана центрира отлично, Алън бе изпуснат от отбраната на испанския тим на точката за изпълнение на дузпа и стреля по земя, но право във вратаря Серхио Асенхо.

В 11-ата минута и пред "жълтата подводница" се откри чудесна възможност за гол. Бързо изпълнение на фаул изненада защитата на Ливърпул и нападателят Роберто Солдадо получи топката в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри  от вратата, а стражът Симон Миньоле не реагира.

В 21-ата минута полузащитникът на Виляреал Томас Пина застраши вратата на Симон Миньоле с удар от дъгата на наказателното поле, но белгийският страж изби топката. В края на първата част Солдадо отправи опасен удар пред дъгата на наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата на Ливърпул.

След почивката Виляреал се опита да наложи натиск. Малко след подновяването на играта след центриране Седрик Бакамбу засече с глава, но топката се отби в страничната греда.

В 55-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле Марио Гаспар стреля над вратата.

Десет минути след това Ливърпул също уцели гредата. Роберто Фирмино беше намерен много добре от Джеймс Милнър, стреля по земя, но уцели страничната греда.

В края на срещата двата отбора вдигнаха оборотите. Виляреал създаде поредното си положение, след бърза атака Денис Суарес изведе много добре Бакамбу очи в очи с Миньоле, който направи и невъзможното, за да отрази в корнер удара на нападателя.

Мърсисайдци отговориха със светкавична контра, при която Алберто Морено се възползва от грешка на домакините и открадна една топка и напредна мощно в половината им, след което реши сам да завърши атаката с удар вместо да подаде на съвсем свободния свой съотборник, но топката се отби в гредата и излезе в аут.

В даденото от съдията продължение се стигна до попадение. След бърза контраатака и грешка в центъра на терена на Коло Туре, в крайна сметка Денис Суарес центрира отдясно в наказателното поле, където Адриан Лопес, останал сам срещу вратаря, реализира за 1:0.