Балджийски попари Берое в последните минути и донесе точка на Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата тима завършиха 1:1 в пряка битка за третото място

Берое и Славия не се победиха в пряка битка за третото място. Двубоят от 31-ия кръг на "А" група завърши 1:1, а Славия стигна до точката с късен гол на Балджийски само две минути преди да изтече редовното време.

Двубоят започна с натиск на домакините, които от първия съдийски сигнал се втурнаха в атака. В 5-тата минута се стигна до първата по-добра възможност за гол след хубав пробив от ляво на Том и последвало центриране. Именно в тази ситуация се стигна и до първата спорна ситуация в мача. След центрирането на Том топката се отби в ръката на защитник на Славия, но реферът Ивайло Стоянов подмина ситуацията и не отсъди дузпа.

В 18-тата минута се стигна до втората спорна ситуацуя в мача.Тогава Божилов стреля мощно и топката се отби в ръката на Стефан Велков, но и тук Ивайло Стоянов не посочи бялата точка. Това предизвика бурни протести на домакините и целия треньорски щаб.

Все пак логичното се случи две минути по-късно. В 20-тата Божилов бе намерен отлично от Станислав Костов в наказателното поле и с хубав завършващ удар откри резултата.

До края на първата част удари на Божилов и Василев затрудниха Георги Петков, но до втори гол не се стигна.

В същото време в самия край на първата част се стигна до страхотна възможност за Славия да се върне в мача след груба грешка на Станислав Костов, който върна една топка назад, която се превърна в извеждащо подаване към Ивайло Димитров. Нападателят излязъл очи в очи с Макенджиев пропусна. При отбитата от вратаря топка се откри възможност за добавка пред Балджийски, но бе блокиран и така Берое се оттегли на почивка с гол аванс.

Втората част започна с двойна смяна на Александър Тарханов, която целеше бързо връщане в мача на гостите. В 48-та минута се откри страхотна възможност за втори гол на Берое, след като Божилов намери зад защитата Иса, но нападателят пропусна да отбележи.

От тук до края Славия опита да се върне в мача, но до чисто голово положение не се стигаше. Берое пък в същото време намали оборотите и по скоро мислеше повече за тила си, като доиграваше мача.

Две минути преди края обаче Славия се върна в мача чрез Борислав Балджийски който бе намерен по прекрасен начин в малкото наказателно поле от Абут Омар и прониза за 1:1 Макенджиев.

След равенството битката за третото място остана отворена, като Берое продължава да води с четири точки на Славия. Равенството обаче отдалечеи старозагорци от второто място, на което е откъсналият се вече Левски.

Славия остава на четвърто място, но не успя да скъси разликата с Берое.