Хеттрик на Мане отвя разсеяните "граждани" (ВИДЕО)

Саутхемптън удари Манчестър Сити с 4:2, Юнайтед остава в битката за топ 4

Саутхемптън отнесе мислещия за Шампионска лига Манчестър Сити с 4:2 с хеттрик на Садио Мане в 36-ия кръг на Висшата лига. „Светците” станаха седми пред Ливърпул в битката за Лига Европа, а Сити не може да е спокоен за мястото си в топ 4, защото Юнайтед е само на 4 точки зад тях с мач по-малко.

Мануел Пелегрини направи много промени в състава след 0:0 с Реал Мадрид в първия полуфинален мач в Шампионска лига. Давид Силва е контузен, нямаше ги още Агуеро, Де Бройне, Навас и Компани и Саня.

Фрейзър Форстър спаси удар на Рахим Стърлинг отблизо, но Саутхемптън играеше с повече енергия и желание. Куку Мартина изведе Душан Тадич, който подаде в центъра за Шейн Лонг и нападателят промуши през краката на Джо Харт за 1:0 със 100-ия си гол в клубната кариера.

Три минути по-късно Садио Мане взе на спринт половината терен, за да получи пас от Тадич и да преодолее Харт за 2:0.

Жорди Класи бе на сантиметри от трети гол, но точно преди почивката лошо изчистено центриране на Насри бе използвано от Келечи Ихеаначо, който с глава от няколко метра направи 2:1.

„Светците” удариха отново в 57-ата минута. Ван Дайк засече с глава центриране на Дейвис от корнер, топката се отклони от главата на Джо Харт и нацели напречната греда, а Мане бе на точното място и от няколко метра довкара за 3:1.

Ван Дайк отне от Ихеначо и пусна за Тадич, който се впусна в контра, намери Мане вдясно и той прониза близкия долен ъгъл – 4:1 с хеттрик за Мане и хеттрик от асистенции за Тадич.

12 минути преди края Ихеаначо вкара много красив гол, но той не носеше нищо за „гражданите” – 4:2 и загуба за тях преди реванша с Реал Мадрид на „Бернабеу” в сряда.

Манчестър Сити е четвърти с 64 точки, на 4 пред Манчестър Юнайтед, който има мач по-малко. Саутхемптън е седми с 57 точки и задмина Ливърпул (55).