Автогол изпрати Реал Мадрид на рекордния 14-и финал в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Удар на Бейл от малък ъгъл стигна за 1:0 над Манчестър Сити на реванша, двата тима удариха по една греда

Автогол на Фернандо след прехвърлящ удар на Гарет Бейл от малък ъгъл класира Реал Мадрид на рекордния 14-и финал в Шампионска лига. Бейл и Фернандиньо удариха греди, а Реал спечели с 1:0 и след 0:0 на "Етихад" ще спори с Атлетико Мадрид на финала в Милано в търсене на друг рекорд - 11-а европейска титла. Финалът ще е повторение на този от 2014-а, когато Реал вдигна "Десетата" с 4:1 след продължения.

Реал демонстрира огромна стабилност и не допусна нито един гол в Шампионска лига у дома през този сезон. Кейлор Навас изравни рекорда на Сантяго Канисарес от сезон 2000/01 за най-много сухи мрежи в един сезон на Шампионска лига - 9. "Гражданите" пък направиха доста слаб реванш при първото си участие на полуфиналите в турнира и не създадоха достатъчно интересни неща в атака, за да заслужат да продължат напред.

Кристиано Роналдо се завърна след контузия, но Реал не можеше да разчита на контузените Карим Бензема и Каземиро, а Сити беше без Давид Силва. Още преди мача феновете на Реал приветстваха клубния автобус на своите любимци пред „Сантяго Бернабеу” с невероятна подкрепа и пиротехника.

Сити понесе неприятен удар още в 9-ата минута. Техният капитан Венсан Компани получи разтежение в бедрото и бе принудително заменен от Елаким Мангала.

Първото добро положение дойде в 14-ата минута, но Кристиано Роналдо остана леко под топката при центриране на Карвахал от фланга и стреля над целта с глава.

В 20-ата минута Карвахал пусна в коридор за Бейл отдясно в наказателното поле, а уелсецът успя деликатно от малък ъгъл да прехвърли Джо Харт след лек рикошет в крака на направилия шпагат Фернандо, топката се чукна в далечната лява греда и влезе в мрежата – 1:0. Голът беше записан като автогол на Фернандо. Реал е рекордьор по автоголове в своя полза в Шампионска лига – вече има 13.

Джо Харт смело боксира коварно изпълнение на пряк свободен удар от Роналдо, но имаше и нарушение на правилата от Серхио Рамос.

Гол на Реал Мадрид беше отменен в 36-ата минута. Кроос центрира дълбоко от фаул, Пепе беше в тънка засада и свали за Рамос, който падайки добута зад голлинията. Страничният рефер видя леката засада на Пепе и вдигна флага.

Джо Харт се справи с далечен изстрел на Бейл. Сити стигна до първата си голова възможност едва в 45-ата минута, когато след бърза акция Де Бройне пусна за Фернандиньо, който се нагласи и с нисък шут с десния крак нацели лявата греда от външната страна. „Гражданите” завършиха първото полувреме без удар в очертанията на противниковата врата.

Втората част започна с несполучлив опит за воле на Роналдо от въздуха от изгодна позиция след добро центриране на Бейл.

Джо Харт остави Сити в мача в 54-ата минута и спаси един на един с Модрич, който не успя да овладее добре отличен пас зад защитата на Бейл. В следващата минута Карвахал центрира отдясно, Роналдо се извиси и стреля с глава, но в средата на вратата и Харт лови.

После Иско продължи надясно за Роналдо, той стреля веднага силно в близкия ъгъл, Харт внимаваше и закова топката.

Малшансът споходи Гарет Бейл в 64-ата минута и хубавият му удар с глава след корнер на Кроос нацели напречната греда почти до сглобката вдясно, докато Джо Харт този път само се молеше с поглед.

В продължението на същата ситуация Пепе центрира за Роналдо, който беше в засада, но се извиси и показа добри НБА умения и с две ръце направи забивка във вратата на Сити, което учудващо не му донесе жълт картон от съдията Дамир Скомина.

Мануел Пелелгрини опита да промени нещо и пусна повратливите Рахим Стърлинг и Келечи Ихеаначо на местата на Яя Туре и Хесус Навас. Зидан реагира с включване на Лукас Васкес и Хамес Родригес вместо Хесе и Иско.

Последната четвърт от мача беше игра на нерви, в която англичаните търсеха гола, но внимателно да не се оголват в защита. Стърлинг изкара жълт картон на Васкес, но Де Бройне провали възможността и от малък ъгъл почти от аутлинията реши да бие от фаула, но прати безобидно от външната страна на мрежата.

В края Серхио Агуеро беше много близо да прати Сити на финал, но падащият му лист кацна върху мрежата зад напречната греда.

Гостите обаче нямаха сили и в добавеното време Иско и Роналдо изпуснаха да вкарат втори гол, но и 1:0 е достатъчно и Реал отива да спори за европейската корона на 28 май на "Сан Сиро".

Коул Палмър се връща за Челски

Вижте какво каза треньорът Маурисио Почетино

Луис Енрике: ПСЖ е във великолепен момент

Вижте какво каза треньорът на парижани

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел