Черно море "удави" Берое във Варна навръх рождения им ден (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победа с 1:0 за отбора на Никола Спасов в локвите на "Тича"

Черно море победи с минималното 1:0 Берое в много тежки условия на стадион "Тича" във Варна, в мач от 32-ия кръг на "А" Група. Дъждът направи играта на двата отбора много трудна, но домакините се оказаха по-бързо привикващи към мокрия терен.

Първите няколко минути бяха много трудни за двата състава, поради тежките условия на терена, но впоследствие футболистите се приспособиха и зачестиха по-интересните положения.

В началото Берое беше по-активният отбор, като Спас Делев и Исмаил Иса имаха много добри възможности за попадение. В 11-та минута, последният получи топката на голлинията, но тя му бе избита от Венков. Секунди след това Делев бе спънат от Китанов в наказателното поле, но въпреки бурните реакции на нападателя, дузпа не бе отсъдена.

Постепенно след това домакините успяха да изнесат топката от собствената си половина и центриранията пред Макенджиев зачестиха. Така при едно от тях, в 21-та минута, топката бе избита на границата на наказателното поле, където след колеблива игра на беройци, Стенио отправи силен шут към вратата, но кълбото стигна с рикушет до Георги Илиев. Капитанът на Черно Море нямаше проблеми да открие резултата сам срещу вратаря и за осми пореден мач в първенството да запише гол на името на Черно море.

В 31-та минута отново Илиев бе с ключово отиграване, след като намери Романов със страхотен пас зад защитата, но нападателят не успя от воле да матира Макенджиев за втори път в мача. До края на първата част, страстите се нажежиха, след като Исмаил Иса изрита без топка Симеон Райков, но Стефан Павлов предпочете да не дава жълт картон.

Второто полувреме не се различи много от първите 45 минути, като Пламен Липенски направи промяна още на почивката, пускайки в игра Атанас Зехиров. За негово съжаление, това не даде резултат и Берое все още изпитваше трудности.

В 53-та минута Спас Делев влезе в борба за топката с Кулибали, навлезе в наказателното поле и падна на тревата. Въпреки това, Стефан Павлов не свири дузпа, което доведе до бурни реакции на Делев и Том, които получиха официални предупреждения. В 74-та минута Стенио успя да навлезе опасно в наказателното поле на Берое и малко преди да центрира, Иво Иванов успя да парира топката.

До края на срещата Черно море имаха още една възможност за гол, открила се пред Живко Петков, но и неговият шут бе спрян от защитата на гостите. Така Берое загуби за първи път под ръководството на Пламен Липенски, но все пак остава на третото място в класирането с 44т. Домакинтие, от своя страна, се изкачиха до петата позиция, изпреварвайки Локомотив (Пловдив) преди мача на пловдивчани срещу Лудогорец.