Последният в "Б" група отложи празненствата в Русе (СНИМКИ)

Дунав загуби с 1:3 у дома от Септември (Симитли) и ще почака за влизане в елита

Дунав изпусна да подпечата първото място в крайното класиране на „Б“ група, осигуряващо директна промоция в елита след загуба с 1:3 от последния Септември (Симитли) в мач от 27-ия кръг на втория ешелон. Двубоят се игра под проливен на моменти дъжд на Градския стадион в Русе.

Домакините бяха по-активни и владееха повече топката още от началото. Първото сериозно положение обаче дойде в 18-а минута. Антон Огнянов бе фаулиран от противников бранител и главният рефер Димитър Желязков отсъди дузпа. Дунавският капитан Диян Димов стреля в горната греда, но веднага след това успя да добави с гърди от голлинията. Реферът обаче отмени попадението.

До края на първата част сценарият бе подобен - домакините владееха и атакуваха повече, а „септемврийци“ рядко минаваха центъра. С пропуски пред противниковата врата се отличиха, Антон Огнянов, Янислав Иванов, Диян Димов. На полувремето обаче резултатът бе 0:0.

Веднага след подновяването на играта Михаил Милчев уцели дясната греда, след като засече с глава центриране в наказателното поле на гостите. Броени минути по-късно това стори и Атанас Атанасов.

В 59-ата минута все пак „драконите“ отпушиха противниковатата врата. Мирослав Будинов прати топката в мрежата след центриране отляво на появилият се в игра само минута по-рано Николай Колев.

След това обаче русенският състав си позволи отпускане, от което се възползва резервата на гостите Франк Коре. Той наказа единствените две грешки на домакините в 76-ата и 78-ата минута и обърна резултата за 1:2.

До края вратата на Септември бе обсадена, като дори русенският вратар Мартин Луков се включи в атака. Резултатът обаче стана 3:1 за Септември в края.

В следващия кръг на „Б“ група „драконите“ гостуват на Пирин в Разлог на 14 май от 18:00 ч.

Дунав Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев (ж.к.), Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Янислав Иванов (46 мин. - Георги Чакъров), Юлиан Ненов, Антон Огнянов (58 мин. - Николай Колев), Мирослав Будинов.

Септември Симитли: Филип Димитров, Здравко Карадачки, Любомир Гуцев, Георги Пейчев, Джейхан Зайденов, Борислав Сандев (ж.к.), Анатоли Лулейски (69 мин. - Деян Христов), Ибрахим Алим (55 мин. Франк Коре), Владимир Каптиев, Андон Гущеров (90 мин. - Николай Хаджиниколов), Стойко Иванов (ж.к.).