Тампа Бей изравни победите в серията срещу Питсбърг

Петата среща между двата състава ще се проведе на 23 май в Питсбърг.

Райън Калахан се разписа в 27-ата секунда при победата на Тампа Бей с 4:3 у дома срещу Питсбърг в четвъртия финален мач от плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Малко преди края на първата третина Андрей Състър реализира второто попадение за домакините, които поведоха с 4:0. Джонатан Дроин и Тайлър Джонсън бяха точни за отбора от Флорида във втората част, но в третия период Фил Кесел, Евгени Малкин и Крис Куниц намалиха изоставането на Питсбърг.

Гостите бяха доста по-активният отбор на леда в последната третина, когато отправиха 16 удара срещу вратата на съперника. Младият вратар на домакините Андрей Василевски се отличи с две решителни спасявания в последните минути на двубоя, който можеше да завърши наравно след редовното време. 21-годишният страж спря общо 35 шайби в едва четвъртия си плейофен мач сред титулярите. Резултатът в серията е равен - 2:2 победи, а петата среща между двата състава ще се проведе на 23 май в Питсбърг.

Тампа Бей - Питсбърг 4:3
* Резултатът в серията е равен - 2:2 победи.