Ферер достигна до четвъртия кръг на Ролан Гарос за шести пореден път

Ферер достигна до четвъртия кръг на "Ролан Гарос" за шеста поредна година, Цонга се контузи и се отказа в първия сет срещу Гулбис

Вицешампионът от 2013 година Давид Ферер (Испания) достигна до четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис за шеста поредна година. Поставеният под номер 11 надделя над сънародника си Фелисиано Лопес с 6:4, 7:6(6), 6:1.

Ферер взе първия сет с решаващ пробив в десетия гейм, но в началото на втората част Лопес проби и запази аванса си до 5:3, след което допусна изравняване, а след това Ферер измъкна тайбрека с 8:6 точки. Лопес поведе с 1:0 в третия сет, но след това съперникът му направи серия от шест поредни гейма, за да триумфира.

Домакините трябваше да претърпят голямо разочарование, след като поставеният под номер 6 Жо-Вилфрид Цонга беше принуден да се откаже в първия сет заради травма. Цонга водеше с 5:2 гейма срещу латвиеца Ернестс Гулбис, но в опита си да достигне една топка той получи контузия на крака и след консултация с треньора си прекрати участието си в мача със сълзи на очите.

Надал: Не искам синът ми да ме запомни на корта