Япония ни разказа играта - 7:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Националният отбор на България развали добрите впечатления, записвайки нова лоша страница в своята история

Българският национален отбор по футбол написа нова лоша страница в своята история. Четата на Ивайло Петев загуби 2:7 от домакина Япония в първия си мач от турнира „Кирин Къп”.

Поражението в своеобразния полуфинал се нарежда редом до загуби като тези от Испания (1:6, СП’98), Сърбия (1:6 контрола през 2008 г.) и Чехия (0:6 квалификация през 2001 г.).

Двата гола за българите отбелязаха Михаил Александров в 59-ата минута (за 1:6) и Ивайло Чочев в 82-ата минута (за 2:6), докато Георги Миланов пропусна дузпа в 90-ата минута и с това да повторим последния резултат, когато допускаме 7 гола (3:7 от Германия през 1940 г.).

Любопитното е, че през 2006 г. Шотландия ни смачка 5:1 на същия турнир в Япония. Все пак, най-тежката загуба на България си остава 0:13 от Испания през далечната 1933 г. През новия век имаме още 0:5 от Швеция през 2004 г.

Четата на Ивайло Петев не само не успя да постигне четири поредни победи, разваляйки впечатленията от победите над Португалия и Македония по-рано тази година, а тотално бе съкрушена от „самураите”, които от своя страна демонстрираха почти перфектна ефективност и изглеждаха с класи над българите. Защитата във формация Божидар Митрев, Страхил Попов, Георги Терзиев, Александър Александров и Живко Миланов бе неузнаваема и крайно неориентирана. Единствено напред изглеждахме прилично, въпреки че звездата Марселиньо беше незабележим. Той беше заменен принудително в началото на второто полувреме преди да получим пети и шести гол.

Само изявите на Михаил Александров и Ивайло Чочев, които вкараха головете за нашите, не правят толкова срамно изражението на резултата. Димитър Рангелов също демонстрира голямо желание и пропусна през първото полувреме с глава. Най-безпомощен изглеждаше Божидар Митрев, който трябваше да вади топката цели седем пъти, а веднъж заложи и на краката си в предотвратяването на пореден гол в своята врата.

Георги Миланов, който асистира за гола на Мишо Александров, направи загубата още по-неприятна с пропуск от бялата точка с изтичането на редовните 90 минути.

На 7 юни от 10:00 ч (б.в.) България ще играе за третото място на турнира „Кирин Къп” срещу състава на Дания, който по-рано загуби с дузпи от Босна и Херцеговина в първия полуфинал.

ЯПОНИЯ - БЪЛГАРИЯ 7:2 (4:0)

4' Оказаки
27' Кагава
35' Кагава
38' Йошида
53' Йошида
57' Усами
59' М. Александров
82' Чочев
87' Асано (дузпа)

По минути:

90'+3 КРАЙ НА МАЧА!!! Отборът на България е разгромен и ще играе за 3-ото място на турнира "Кирин Къп" срещу тима на Дания

90' ПРОПУСК на Георги Миланов! Кавашима хвана дузпата, бита от халфа на ЦСКА Москва!

89' ДУЗПА ЗА БЪЛГАРИЯ! Галин Иванов бе фаулиран в пеналта!

88' Жълт картон за виновника Терзиев

87' ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ - 7:2!!! Такума Асано, който си спечели дузпата, реализира от бялата точка

86' Дузпа за Япония! Асано направи за смях Терзиев, който го фаулира в наказателното поле

82' ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 2:6!!! Ивайло Чочев вкарва втори гол за България. Играчът на Палермо получи от Венци Христов в наказателното поле, пребори се с Ендо и с левия крак прати под плонжа на неубедителния вратар

80' Венци Христов получава в наказателното поле, но ударът му е блокиран

75' Галин Иванов заменя голмайстора Мишо Александров

72' Димитър Рангелов отстъпва мястото си на Венци Христов

67'  Нова възможност за Япония, но Усами стреля в аут от малък ъгъл. После, при друго положение, Митрев използва дори краката си, за да предотврати пореден гол

62' Нова смяна в българския отбор. Венци Василев заменя Страхил Попов

60' Възможност за Рангелов, но нападателят шутира по диагонала в аут след самостоятелен пробив

59' ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 1:6!!! Мишо Александров получи извеждащо подаване от Георги Миланов и майсторски прехвърли вратаря.

58' Ивелин Попов отстъпва мястото си на Стефан Велев

57' ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ - 6:0!!! Сакай центрира на задната греда, където Усами овладя и с премерен удар по диагонала в далечния ъгъл вкарва за шести път в българката врата

56' Втора смяна в състава на България. Марселиньо изглежда принудително е заменен. Георги Миланов влиза вместо него

53' ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ - 5:0!!! С 3 паса българската защита отново бе разсечена. Кийотаке получи в коридор отдясно в наказателното поле и сервира за Йошида, който засече в мрежата на Митрев. Изобщо, сякаш има огромна разлика в класите

53' Марселиньо попречи на Сакай да центрира отдясно и си навлече нови болежки

51' Марселиньо стисна зъби и ще продължи

50' Марселиньо се нуждае от медицинска помощ след сблъсък със съперник

46' Иво Иванов заменя Александър Александров на почивката

14:45 ч Начало на второто полувреме!

45' +1 Край на първото полувреме! Япония демонстрира невероятна ефективност, възползвайки се напълно от неориентираната защита на българите. Освен четирите си гола, домакините пропуснаха още 1-2 положения, докато "трикольорите" се отчетоха с пропуск на Рангелов

45' Една минута добавено време

44' Кагава е заменен принудително от Усами

42' Шинджи Кагава се нуждае от медицинска помощ и състоянието му изглежда сериозно. Ще подейства ли това като стимул за нашите?!

38' ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ - 4:0!!! Пълен крах за българската отбрана! Моришиге свали центриране с глава и така Митрев остана напълно безпомощен, а Йошида на празна врата бутна с глава

35' ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ - 3:0!!! Кагава получи в наказателното поле, с едно движение елиминира Страхил Попов и с удар под плонжа на Митрев прави аванса на домакините класическа. Преди това Терзиев не успя да достигне центрирането от десния фланг по японската атака

34' Притежанието на топката е в наша полза: 54%-46%, но какво от това...

29' Внимание: Сакай играе с ръка на аутлинията и удобен свободен удар за България. Ивелин Попов центрира прострелно, получава се страхотно разбъркване и бранител на "самураите" чисти пред голлинията

27' ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ - 2:0!!! Домакините с бърза атака удвояват своя аванс. Нагатомо центрира отляво и непорктият в наказателното поле Шинджи Кагава с великолепен отскок и удар с глава огорчава Митрев за втори път

25' След първоначалното стъписване, българите се окопитиха и сега владеят далеч по-спокойно топката и не дават много възможности на японците, като от своя страна се опитват да ги притеснят

22' ВНИМАНИЕ! Страхил Попов центрира отдясно, Димитър Рангелов надскочи Моришиге и стреля с глава под гредата, но Кавашима успя да избие в корнер с една ръка. Великолепна възможност за нашите и чудесно изпълнение на Митко Рангелов

19' Опит за извеждащ пас към Мишо Александров отдясно в пеналта, но крилото не успява да догони излизащата в аут топка

13' Нова опасност за българската врата. Този път Хироки Сакай стреля с глава, но Митрев изби в корнер

6' Оказаки вкарва нов гол, но този път засадата е чиста и попадението не е признато

4' ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ!!! Кашиваги центрира от дълбочина, Оказаки остана на ръба на засадата, като успя да избегне трапа на българските защитници, и с глава направи безпомощен Митрев

13:42 ч Начало на мача!

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ: 1. Божидар Митрев, 20. Живко Миланов, 3. Александър Александров, 2. Страхил Попов, 4. Георги Терзиев, 21. Светослав Дяков (капитан), 10. Ивелин Попов, 7. Михаил Александров, 18. Ивайло Чочев, 8. Димитър Рангелов, 11. Марселиньо

Резерви: 13. Благой Макенджиев, 12. Пламен Илиев, 16. Иво Иванов, 15. Васил Божиков, 14. Венцислав Василев, 5. Божидар Чорбаджийски, 6. Симеон Славчев, 19. Галин Иванов, 22. Стефан Велев, 17. Георги Миланов, 9. Спас Делев, 23. Венцислав Христов

Селекционер: Ивайло Петев

ЯПОНИЯ: 1. Ейджи Кавашима (Дънди Юнайтед, Шотландия) – 22. Мая Йошида (Саутхемптън, Англия), 6. Масато Моришиге (ФК Токио), 19. Хироки Сакай (Хановер 96, Германия), 5. Юто Нагатомо (Интер, Италия) – 17. Макото Хасебе (Айнтрахт Франкфурт, Германия), 7. Йосуке Кашиваги (Урава Редс), 10. Шинджи Кагава ( Борусия Дортмунд, Германия), 13. Хироши Кийотаке (Хановер 96, Германия) – 9. Шинджи Оказаки (Лестър, Англия), 14. Ю Кобаяши (Кавазаки Фронтале)

Резерви: 12. Шусаку Нишикава (Урава Редс), 23. Масаки Хагашигучи (Гамба Осака), 2. Ген Шоджи (Кашима Антлърс), 16. Юичи Маруяма (ФК Токио), 20. Томоаки Макино (Урава Редс), 21. Готоку Сакай (Хамбургер ШФ, Германия), 3. Уатару Ендо (Урава Редс), 24. Юки Кобаяши (Джубило Ивата), 25. Рийота Ошима (Кавазаки Фронтале), 4. Кейсуке Хонда (Милан, Италия), 8. Генки Харагучи (Херта, Германия), 11. Такаши Усами (Гамба Осака), 15. Му Каназаки (Кашима Антлърс), 18. Такума Асано ( Санфрече Хирошима)

Селекционер: Вахид Халилходжич

Рефер: Бартош Франковски, Полша
Стадион: "Тойота", Аичи, Нагоя

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"