Съдията не повярва, че Швайни иска дузпите да се бият пред феновете на Италия (ВИДЕО)

Капитанът на Германия взел това решение от суеверие

Бастиан Швайнщайгер направо изуми съдията Виктор Касай преди дузпите в драмата Германия – Италия снощи в четвъртфиналния сблъсък от Евро 2016.

Швайнщайгер замени контузения Кедира още след четвърт час и сложи капитанската лента на Бундестима на ръката си.

След 1:1 за 120 минути, съдията Виктор Касай хвърли монета, за да се реши на коя врата ще се бият дузпите. На унгарския рефер не му се вярваше, че Швайни избра съвсем съзнателно дузпите да се бият пред феновете на Италия, а не пред тези на Германия.

Оказа се, че причината за това решение е от суеверие и халфът на Манчестър Юнайтед обясни цялата ситуация пред „Билд”.

„Мислех си за предишни изпълнения на дузпи, в които съм участвал. Срещу Челси през 2012 /на финала в Шампионска лига/ Байерн загуби пред трибуната с нашите фенове”, каза Швайнщайгер и посочи също и загубата на Швейцария с дузпи от Полша на Евро 2016 пред собствените фенове.

Камерите уловиха и невярващия поглед на съдията Касай, който помисли, че Швайнщайгер се е объркал в избора си, но немският капитан потвърждава решението си дузпите да са пред италианските фенове.

Швайнщайгер пропусна "мачбол" за Германия при петата дузпа, но това не се оказа фатално и Бундестима спечели 11-метровите удари с 6:5.