Левски U19 ще участва в младежката Шампионска лига

УЕФА разреши на "сините" да играят вместо Литекс

Днес ПФК Левски бе уведомен от Българския футболен съюз, че във футболната ни централа е получено писмо на 20.07.2016г. от УЕФА, в което се съобщава, че ПФК Левски има право да участва в младежката Шампионска лига, пише сайтът на "сините".

Имайки предвид член 4.07 от Правилника на УЕФА за младежката Шампионска лига за сезон 2016/2017, отборът, който е загубил финала за Купата на БФС, има правото да заеме мястото на отбора победител, който не е покрил критериите. В случая отборът на Левски U19 ще участва на мястото на Литекс (Ловеч).

Вчера УЕФА отказа участие на ловчанлии, които се превърнаха в ЦСКА-София. "Литекс не само смени името си, но направи и редица други промени, за да се превърне в ПФК ЦСКА-София, включително смяна на седалището и други - написаха от Нион в официално комюнике до „червените”. - Смятаме, че ПФК ЦСКА-София е нов и различен клуб, а не е Литекс Ловеч, така че не можем да допуснем отбора до турнира и ще трябва вместо него да участва следващият в класирането."

Така УЕФА разреши на втория в таблицата тим да участва в младежката Шампионска лига, в случая Левски.

"Пожелаваме успех на отбора, воден от Димитър Телкийски, в младежката Шампионска лига на УЕФА", пишат още от "Герена".