Дунав потопи Нефтохимик на "Лазур" и отпразнува подобаващо мач №700 в елита (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Драконите" стигнаха до успех с 2:1 в Бургас

Отборът на Дунав (Русе) успя да победи Нефтохимик на стадион "Лазур" в Бургас с 2:1 и отбеляза по най-добрия начин своя юбилеен мач номер 700 в родния елит. Попаденията за гостите бяха дело на Юлиян Ненов и Михаил Милчев. Почетното попадение за "шейховете" отбеляза Живко Петков.

Началото на срещата беше спокойно, като и двата отбора трудно показваха надмощие. Първата по-сериозна възможност пред един о двата състава бе за Нефтохимик. В 8-та минута Живко Петков бе целта при остро центиране отдясно, но нападателят изгуби баланс и не успя да нацели топката.

Само 60 секунди по-късно Дунав успя открие резултата. След центриране отдясно, защитниците на „шейховете“ не се намесиха добре и пратиха топката в краката на Юлиян Ненов, който с точен удар по земя прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата.

В 13-та минута Нефтохимик имаха страхотна възможност да изравнят, но Ранджелович не успя да уцели вратата след удар от въздуха.

В 20-та минута Дунав нанесе втори удар. След като получиха пряк-свободен удар в дясната зона на терена, но далеч от наказателното поле, Михаил Милчев се възползва от центрирането и с глава прати топката в горния ляв ъгъл на Стоян Колев.

До края на полувремето, пред Нефтохимик се откриха някои добри възможности, като най-опасната дойде в 38-та минута. Вратарят на Дунав Мартин Луков не се разбра със защитата пред себе си при изнасянето на топката и Емануил Манолов се възползва от това. Излязъл сам срещу стража, той не успя да отбележи.

Втората част премина под пълната доминация на Нефтохимик, които напълно нормално търсиха голове, а Дунав се стремяха да не получават такива.

Малко след час игра, пред бургазлии имаше страхотна възможност за гол, но атаката им бе спряна от главния съдия Стефан  Апостолов, който отсъди нарушение в нападение на Иван Вълчанов.

В 70-та минута „шейховете“ отново бяха близо до гола, след опит да изведат резервата Костадин Хазуров зад защитата на Дунав, но вратарят на русенци Мартин Луков излезе и изби с глава.

Шест минути по-късно Дунав записаха първия си удар в очертанията на вратата, след като Деян Димов се възползва от бързо разгърната атака на своя тим, но Стоян Колев се справи с опасността.

В 83-та минута Нефтохимик успя да стигне до почетно попадение, при това много красиво. Живко Петков намери добре топката извън наказателното поле и с диагонален шут я оплете в левия ъгъл на вратата на русенци.

В последните минути на срещата имаше нов шанс пред Живко Петков, който можеше да се преърне в герой за своя отбор, донасяйки частичния обрат, но Мартин Луков се намеси добре и запази аванса на гостите.

Така Дунав спечели първата среща между двата отбора, а също така вече е с 4 точки след първите два кръга на Първа Професионална лига, заемайки временно първото място. Нефтохимик пък остават с една и на шесто място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга.