Порто заби звучен шамар на Рома след кошмар с два червени картона за италианците (ВИДЕО+СНИМКИ)

Римляните се бореха с 9 човека до 70-та минута, след което рухнаха

Порто успя да постигне класическа победа срещу Рома на "Стадио Олимпико" в мач-реванш от плейофите на Шампионската лига. След 1:1 в Португалия, днес домакините се биха сами, след като Де Роси и Емерсон получиха червени картони преди да беше изминал час игра. Голмайсторите за гостите бяха Фелипе, Мигел Уюн и Хесус Корона.

Мачът започна позитивно за домакините, като след по-малко от три минути, Раджа Нианголан прати добър удар в очертанията на Касияс.

Само пет минути по-късно, обаче, Порто излезе напред в резултата след попадение на Фелипе. Отавио центрира от статично положение и защитникът се разписа с глава на далечната греда.

Салах и отново Нианголан се опитаха да върнат бързо попадението и да върнат равенството, но ударите им не бяха точни. Постпенно Рома пое трайно инициативата и след половин час игра, Джеко на два пъти беше близо до гола.

В 40-та минута домакините получиха втори шок, след като капитанът Даниеле Де Роси беше изгонен с директен червен картон. Халфът на римляните влезе с бутоните си в краката на Макси Перейра и за Шимон Марчиняк нямаше друг избор освен да му покаже пътя към съблекалните. Защитникът на Порто получи сериозна контузия и бе изнесен от терена.

След почивката, Рома продължи с опитите си да отбележи, но шансът не бе на тяхна страна.

В 51-та минута положението на Рома се усложни максимално, след като Емерсон влезе изключително грубо в глезена на Хесус Корона и напълно заслужено бе изгонен.

Дори останали с девет човека, италианците се опитваха по всякакъв начин да пращат топката към Джеко, за да изравнят общия резултат.

В 58-та минута Перез центрира в наказателното поле и Пероти беше много близо да засече топката, но в последния момент топката бе изчистена в корнер. Противно на очакванията Порто да реши срещата с още голове, португалците се затвориха в своята половина и предоставиха инициативата на "вълците".

В 73-та минута, все пак, „драконите“ нанесоха решителния удар. Мигел Уюн получи топката на скорост, след като бе изпуснат от защитата на домакините, заобиколи Шчесни, който бе излязъл неразчетено, след което прати кълбото в мрежата.

В 75-та топката отново бе във вратата на Рома. Хесус Корона матира с финт Манолас пред наказателното поле, навлезе неозбезпокояван и заби с мощен шут третото попадение.

Така с общ резултат 4:1 Порто влезе в груповата фаза на Шампионска лига, присъединявайки се към другия португалски клуб Бенфика. За Рома пък остава утехата на Лига Европа, оставяйки Италия с двама представители в най-комерсиалния клубен турнир в лицето на Ювентус и Наполи.