Апоел Беер Шева навакса два гола, но изпусна дузпа и Селтик е в групите (ВИДЕО)

Израелците отвърнаха на палестинските знамена и поставиха под напрежение шотландския шампион, но само толкова

Апоел Беер Шева успя да навакса два от трите гола пасив срещу Селтик до 48-ата минута, но сведе глава пред шотландския първенец с общ резултат 4:5 и ще играе в групите на Лига Европа, докато „детелините” – в същинската фаза на Шампионската лига.

Селтик се бе класирал в осем от последните девет квалификации, в които имаше преднина от първия мач, в случая 5:2.

По повод издигнатите палестински знамена на „Селтик Парк” преди седмица феновете на Апоел Беер Шева отвърнаха с израелски флагове с първия съдийски сигнал. Освен това домакините бяха много шумни и очакваха бърза реакция след онова 2:5 в първата среща.

Такава имаше и в 14-ата минута Янко закъсня и извърши нарушение на границата на наказателното поле срещу Давидзаде, но реферът отсъди дузпа. Справедливостта възтържествува, като Гордън спаси удара на Ради.

Апоел извърши ранна смяна. Сахар замени Мараньо и само 94 секунди по-късно откри резултата с глава при корнер.

Три минути след почивката Овидиу Хобан вкара втори гол за Апоел след ужасяваща грешка на вратаря Гордън и домакините бяха на гол от сензация. Те имаха предимство с головете си на чужд терен при евентуално равенство в общия резултат.

Но до края не успяха да вкарат трети гол и тимът на Брендън Роджърс ще мери сили с най-големите от средата на септември до края на годината. Но вероятно ще бъде в четвърта урна в жребия в четвъртък.

Селтик се класира в групите за първи път от три години насам и ще прибере близо 30 милиона паунда.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел