Ботев (Пд) U19 удари ЦСКА-София

"Канарчетата" се наложиха с 3:1 в елитната юношеска група

Ботев (Пд) изигра силен мач и заслужено победи с 3:1 "ЦСКА-София" в двубой от третия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра на един от естествените терени на комплекс "Царско село" в столицата и бе изгледана от около 100 зрители, съобщава сайтът на пловдивския клуб.

И трите гола за "канарчетата" бяха отбелязани от футболисти родени през 1999 година. Това е трети пореден успех за момчетата на Иван Кочев, които са с пълен точков актив от началото на сезона.

Пловдивчани демонстрираха изключително красив и комбинативен футбол, благодарение на който създадоха редица положения пред вратата на "червените". В първите минути столичани контролираха топката в по-дълги периоди от игровото време, но не стигнаха до нещо съществено пред Симеонов.

В 10-ата минута "жълто-черните" осъществиха бърза акция, при която Здравко Жилов пусна към Петър Чалъков, а капитанът намери по левия фланг Милен Златков и крилото навлезе в наказателното поле, но на няколко метра от вратата бе блокиран. В 20-ата минута "армейците" организираха атака отляво, пловдивчани спряха да играят, тъй като помислиха, че топката е напуснала терена, но играта продължи и последва удар от 10 метра, който мина покрай вратата.

В ответната атака Милко Георгиев пробва удар от границата на наказателното поле, а след лек рикошет в защитник кълбото премина на метър над напречната греда. Така се стигна до 23-ата минута, в която резултатът бе открит след феноменална атака на "канарчетата".

"Жълто-черните" организираха многоходова акция в половината на ЦСКА, след която Здравко Жилов се озова с топка в наказателното поле и извади към точката на дузпата, където Валентин Тодоров с премерен удар се разписа за 1:0. В 29-ата минута "канарчетата" упражниха преса и топката бе отнета, след което попадна в Здравко Жилов и той шутира от 16 метра, но право в Петър Петров, който улови без проблем.

В 31-ата минута ботевистите пропиляха нова отлична възможност, след като Милко Георгиев получи пас от Иван Кирев и остана очи в очи с Петър Петров, но стражът се намеси отлично и спаси. Напълно логично, само 60 секунди по-късно, ботевистите стигнаха до втори гол. Момчетата на Иван Кочев разиграха великолепно пред наказателното поле, а в края на акцията Иван Кирев пусна към Здравко Жилов и халфът стреля покрай вратаря за 2:0.

Въпреки комфортния аванс пловдивчани не се прибраха в собствената си половина. В 40-ата минута Милен Златков стреля от 18 метра, но неточно и над вратата. В 43-ата минута Симеон Симеонов се отчете с много добро спасяване, отразявайки с крак силен удар от 10 метра.

След почивката ботевистите убиха темпото и позволиха на домакините да разиграват по-продължително с топката, но далеч от собствената си врата. В 57-ата минута Симеон Симеонов направи ново прекрасно спасяване, след като "армейците" изпълниха ъглов удар и играч в "червено" засече с глава, а вратарят отрази. Последва добавка, Калчев изби от голлинията, а при третия удар към вратата кълбото мина над вратата.

"Канарчетата" отговориха моментално с бърза атака, след която Милен Златков бе на добра позиция и от няколко метра шутира, но право във вратаря. В 65-ата минута Петър Чалъков се пребори за топката в цетъра на терена, Иван Кирев пусна към Милко Георгиев и крилото се устреми към наказателното поле, но вместо да шутира се забави и топката бе отнета.

В 74-ата минута пловдивчани си подпечатаха трите точки с трети гол. Милко Георгиев навърза няколко защитника в "червено" и пусна към Иван Кирев, който триково пропусна и кълбото попадна в Милен Златков, който очи в очи с вратаря не сгреши - 3:0. В 82-ата минута се получи карамбол в наказателното поле на Ботев и играч на "армейците" стреля, а кълбото се отклони от напречната греда.

4 минути преди края домакините стигнаха до почетно попадение, дошло след центриране от свободен удар и шут от близка дистанция. В даденото от съдията продължение Милко Георгиев сътвори същинска глупост, след като трябваше да бъде заменен и напускайки терена получи жълт картон за бавене на времето, а след като бе декориран в жълто отправи реплика към съдията и заслужено бе наказан с втори жълт картон.

В следващия кръг Ботев е домакин на Лудогорец, като двубоят е на 3-ти септември от 16:00ч. в "Коматево".

Французи и белгийски искат талант на Ботев (Пд)