Живко Миланов и Апоел (Никозия) стартираха с убедителна победа първенството

Отборът се наложи с 3:0 над Ермис Арадипу

Живко Миланов и неговият Апоел Никозия стартираха първенството на Кипър с победа 3:0 у дома над Ермис Арадипу. За гостите цял мач игра бившият капитан на Ботев Пловдив Йордан Христов.

Домакините от Апоел, които отложиха първия си двубой по програмата с АЕК Ларнака заради участието си в Шампионската лига, нямаха никакви проблеми да доминират, но стигнаха до спокойствието в резултата чак накрая.

Нуно Мораиш откри резултата в 40-ата минута, след като засече с глава центриране от фаул на Орланди. В 20-ата минута пък Живко Миланов беше близо до гол, но ударът му от дъгата беше спасен от вратаря Деметрис Стелиану. В 80-ата минута Янис Яниотас удвои преднината на Апоел, а в 94-ата минута се разписа и Йоргос Ефраим.

Неа Саламина с Димитър Макриев взе точка от градското дерби с Анортозис, като срещата завърши 0:0. Така "червено-белите" от Фамагуста леко се реваншираха за поражението с 0:3 от Аполон Лимасол на старта на първенството.