Бразилско дуо нанесе първа загуба на Дунав (ВИДЕО)

Ботев (Пд) с трите точки след 2:1 при гостуването на "драконите"

Дунав записа първа загуба през сезона, след като отстъпи с 1:2 пред гостуващия тим на Ботев (Пд) в VIII кръг на шампионата, като това е и първа победа в историята на „канарчетата” срещу този съперник. „Драконите” започнаха отлично мача, а в 12-ата минута материализираха надмощието си с гол на Антон Огнянов. „Канарчетата” обаче показаха характер и успяха да стигнат до пълен обрат чрез бразилците Бризола (28`) и Жоао Паоло (64`). Така Дунав остава на второто място в класирането със 17 точки, колкото има и лидерът Левски. Трите точки за пловдивския отбор пратиха тима на 6-ата позиция, измествайки градския съперник Локомотив.

Дунав и Ботев направиха зрелищно първо полувреме, в което двата тима си поделиха както попадения, така  и владеене на топката.

Дунав започна по-силно мача и след няколко добри атаки успя да открие резултата. В 12-ата минута Крум Стоянов направи груба грешка в отбрана и позволи на Ненов да поеме топката и да подаде на Антон Огнянов, който би точно за 1:0.

Нова грешка в отбраната на гостите в 21-ата даде възможност на Будинов да засече в движение центриране отляво, но мерникът му изневери и прати кълбото над целта.

В 28-ата минута Серкан Юсеин плъзна топката между двама бранители към Бризола, той напредна и с плътен удар прати кълбото в горния ляв ъгъл за 1:1.

Голът даде импулс в играта на „канарчетата”, което пропуснаха няколко добри възможности да се оттеглят на почивката с аванс в резултата.

В 32-ата Бризола подаде към Юсеин, той без подготовка стреля и затрудни максимално вратаря на Дунав, който все пак спаси.

Жоао Паоло пък в 38-ата пробва диагонален удар, който не доведе до желания резултата, а встрани беше и сънародникът му Бризола, който се скара на Паоло, че не му е подал.

Малко преди края на редовното време при контраатака на Ботев Иван Стоянов получи на изгодна позиция, но Луков успя да отклони след удара, а Бризола пък не успя да се ориентира в сгъстената отбрана и при добавката уцели бранител.

Късметът изневери на Юлиян Ненов след почивката, когато при негов удар топката срещна гредата.

В 64-ата капитанът на Ботев Тодор Неделев намери Жоао Паоло отдясно и бразилецът с ехничен удар по диагонала намери далечния ъгъл на вратата за 2:1.

Удар на Будинов в 73-ата затрудни максимално Георгиев, който с усилие отклони в корнер.

Жоао Паоло можеше да реши всичко в мача, но в рамките на минута пропусна от чиста позиция на два пъти. Първо бразилецът остана сам срещу Луков, но не успя да го преодолее, а секунди след това при пас на Неделев Жоао Паоло успя финтира стража на „драконите, но топката му избяга и би над опразнената врата.

Пропуските не се оказаха решаващи за крайния резултат, който остана 2:1 в полза на гостуващия тим.

Черно море се прицели в Пламен Илиев?

Иван Дюлгеров най-вероятно напуска след края на сезона и "моряците" се оглеждат за заместник

ЦСКА ще удари за втори път Левски в дербито

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"