Виляреал плете страхотни комбинации за 3:1 над Осасуна (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" е без загуба в Примера и само на две точки зад лидера Реал Мадрид

Виляреал победи новака Осасуна с 3:1 в шестия кръг на Ла Лига и остава без загуба в първенството. Всички голове на „Ел Мадригал” паднаха преди почивката.

Още в 5-ата минута центриране отляво беше избито лошо, Тригейрос намери вдясно Саму Кастийехо, той центрира остро и от непосредствена близост Алешандре Пато засече с глава за 1:0.

Пато се измъкна зад защитата и в средата на първата част, а неговото подаване бе избито с пета от защитник пред вратата, но стражът Марио направи дузпа с хвърляне в краката на съперник и Бруно Сориано покачи на 2:0 от 11-те метра.

Най-красивият гол за „Жълтата подводница” беше третият. Саму Кастийехо направи двойно с Пато и пусна през центъра за Никола Сансоне, който копна над вратаря за 3:0 в 39-ата минута.

В добавеното време преди почивката Серхио Леон размина трима защитници на домакините и бе подсечен в наказателното поле от Алваро Гонзалес за нова дузпа, този път пред другата врата. Роберто Торес спокойно се разписа в долния ляв ъгъл за 3:1.

Треньорът на Осасуна Енрике Монреал смени вратаря Марио на почивката и нови голове до края не паднаха.

Виляреал има 12 точки, с толкова са още Атлетико Мадрид и Атлетик (Билбао). Това трио диша във врата на грандовете Реал Мадрид (14) и Барселона (13). Осасуна е на последното място с две точки и още няма успех след завръщането в Примера.