Арсенал смаза Базел от положения, но спечели само с 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Артилеристите с първа победа в Шампионската лига, нареждат се втори заради успеха на ПСЖ в София

С два ранни гола на Тио Уолкът Арсенал предреши двубоя с Базел, а през целия мач Алексис Санчес се скъса да пропуска срещу вратаря Томаш Вацлик. Двубоят от втория кръг в група „А” на Шампионската лига завърши 2:0 на „Емирейтс”.

В другия мач ПСЖ обърна Лудогорец до 3:1 в София и по този начин парижани и Арсенал са лидери с по 4 точки, а българският тим и Базел са с по 1, като разградчани са трети.

На 19 октомври Арсенал приема Лудогорец, а ПСЖ е домакин на Базел.

Уолкът достигна кота 13 в Шампионската лига. Само Тиери Анри (35) и Робин ван Перси (18) са отбелязвали повече за Арсенал.

Заради близките екипи на двата отбора Арсенал излезе с жълтото си спортно облекло, а Базел беше изцяло в бяло.

Венгер започна с Давид Оспина под рамката за този мач. Гранит Джака започна вместо контузения Коклен, а Тулан Джака – брат на Гранит, очаквано стартира за Базел. Оливие Жиру бе наказан, след като бе изгонен при равенството 1:1 с ПСЖ.

Още в 7-ата минута Арсенал поведе. Касорла изведе превъзходно по въздуха Санчес в наказателното поле. Чилиецът от своя страна прехвърли пред вратата за нахлуващия и непокрит Уолкът, който с глава заби за 1:0, отбелязвайки третия си гол в три мача.

Всичко тръгна като по мед и масло за Арсенал. Вторият гол не закъсня. В 26-ата минута Санчес и Уолкът разиграха на двойно, елиминирайки трима, и последният пусна по диагонала в далечния ъгъл за 2:0.

После Уолкът беше подсечен в наказателното поле от Баланта, но реферът реши, че няма дузпа.

В 35-ата минута вратарят на Базел Томаш Вацлик разколеба Алексис, който беше останал сам срещу него, но стражът парира. Същото стори секунди по-късно с Касорла. Йозил пък би встрани от чиста позиция, като бе овладял великолепно. Отново Алексис Санчес можеше да направи резултата класически отляво в пеналта, но и в този случай Вацлик остана непробиваем.

Арсенал мачкаше своя съперник и поредната ситуация изпусна Йозил от воле.

Почивката дойде с преднина за Арсенал от само два гола.

Уолкът можеше да оформи своя хеттрик в 51-ата минута, когато се опита да прехвърли вратаря, останал сам срещу него, и успя, но прати встрани от вратата. Малко по-късно Алекс Ивоби проби, ала прати встрани по тревата.

Чак в 63-ата минута Базел застраши вратата на Арсенал, като исландският национал Бярнасон стреля опасно под гредата, но Оспина извади.

В края Вацлик дори се удари в гредата, за да избие пореден удар на Санчес.

Така, резултатът 2:0 се запази и Арсенал записа първа победа в Шампионската лига през този сезон, а Базел остана с точката, постигната от равенството 1:1 с Лудогорец.