Златан донесе измъчена първа победа на Юнайтед в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рууни влезе и записа случайна асистенция пред само 50 000 на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед постигна трудна първа победа в Лига Европа. Във втория кръг на група „А” на турнира Златан Ибрахимович донесе през второто полувреме измъчения успех 1:0 над украинския Зоря Луганск след дървена асистенция на резервата Уейн Рууни.

Голямата новина преди мача отново беше отсъствието на капитана Рууни. Жозе Моуриньо извърши четири промени спрямо състава, който удари 4:1 Лестър. Серхио Ромеро замени Давид де Хеа, Тимъти Фосу-Менса и Маркос Рохо започнаха вместо Антонио Валенсия и Дейли Блинд, а Маруан Фелайни се завърна в халфовата линия на мястото на Андер Ерера. В стартовите 11 пък личаха имената на Ибрахимович, Рашфорд и Погба.

Зоря беше третият украински отбор, който беше на пътя на Манчестър Юнайтед в Европа след Динамо Киев и Шахтьор Донецк. „Дяволите” бяха спечелили четири от шестте си срещи с украинска съпротива, а в останалите са записвали равенства.

Капацитетът на „Олд Трафорд” беше редуциран до 55 000 поради липса на интерес. Най-високите блокове на една от горните трибуни остана затворена.

Рашфорд щеше да счупи гредата в 19-ата минута, като топката тупна пред голлинията.

До почивката нито един от двата отбора не беше отправял точен удар. Въпреки че Юнайтед усили своя натиск в края и Златан Ибрахимович беше най-близо до гола, а удар с глава на Джеси Лингард беше блокиран.

Зоря можеше да изригне в 50-ата минута, когато центриране отдясно на Караваев, който се справи с шпагата на Рохо, беше проспано от защитата на Юнайтед, но Любенович не успя да засече за яд на треньора Юри Вернюдуб.

Първият точен удар отправиха гостите в 67-ата минута. Ромеро извади фалцов удар на Паулиньо.

И тъкмо когато Уейн Рууни се появи в игра на мястото на Лингард, Юнайтед откри и то с асистенция на капитана, макар че тя беше малко случайна. Рууни отклони с коляно центриране отдясно на Фосу-Менса в опит да засече, топката отиде на далечната греда, където Ибрахимович я бутна с глава отблизо с първия точен удар на англичаните.

Шведът отбеляза шестия си гол в 10 мача за Юнайтед.

В другия мач Фенербахче завърза групата след минимален успех над Фейенорд, който победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в първия кръг. Единствения гол отбеляза Емануел Еменике в 18-ата минута. По-късно голмайсторът отстъпи мястото си на Робин ван Перси, а холандците натиснаха, но така и не успяха да изравнят.

Така, лидер в групата е турският гранд с 4 точки. Фейенорд и Юнайтед са с по 3, а Зоря е последен с 1.

В следващия кръг на 20 октомври Юнайтед приема Фенербахче, а Фейенорд – Зоря.