Лацио триумфира на „Фриули” (ВИДЕО)

С два гола за класиката се отличи Чиро Имобиле

Лацио удари 3:0 Удинезе на „Стадио Фриули” в мач от 7-ия кръг на Серия А и временно зае третото място с равни точки с четвъртия Киево, който по-рано победи 2:0 Пескара като гост. Два гола за успеха на римляните отбеляза Чиро Имобиле, а между тях точен бе Балде Кейта.

Домакините спечелиха само една точка от последните четири издания на тази среща, като Лацио няма загуба на „Фриули” от април 2013 г. насам.

Лацио поведе в 28-ата минута и удържа минималния аванс до почивката. Сергей Милинкович-Савич прехвърли на първата греда центриране от корнер на Фелипе Андерсон и Чиро Имобиле с глава прати в обратния ъгъл за 1:0.

9 минути след почивката Балде Кейта беше изведен на ръба на засадата и мушна между краката на Карнезис за 2:0.

Той за първи път отбелязва в два последователни мача от Серия А в своята кариера.

Лацио натисна много здраво своя съперник и Чиро Имобиле вкара втория си гол в мача в 62-ата минута след бърза атака с по едно докосване – 3:0.

Стипе Перица на два пъти можеше да върне Удинезе в мача, но албанският вратар Томас Стракоша все се оказваше последна преграда.

На другия фронт пък гредата спаси Карнезис при удар на резервата Ломбарди.