Байерн (М) се върна на пътя на победите и помете ПСВ (ВИДЕО)

Атлетико (М) продължава силната си серия след минимална победа над Ростов

След загубата с 0:1 от Атлетико Мадрид в предния кръг, Байерн Мюнхен се върна на пътя на победите в група D на Шампионска лига и се наложи с 4:1 над ПСВ на стадион „Алианц Арена”.  Капитанът на домакините Филип Лам записа своя юбилеен мач 100 с екипа на баварците в Шампионска лига, а Шаби Алонсо пък играеше за 113-и път в най-престижния клубен турнир.

Фаворитът в двубоя Байерн наложи своето темпо още в самото начало, а опасностите пред вратата на ПСВ следваха една след друга.

В 3-ата минута Мюлер стреля от границата на вратарското поле неточно, а осем по-късно Алаба също не показа точност при шута си.

Бързо изпълнение на корнер в 13-ата сякаш изненада отбраната на гостите и Мюлер, необезпокояван от никой, овладя на близката греда и пробва да пусне топката покрай Зут. Вратарят отклони, но право към нападателя, който бе точен при добавката, записвайки 155-ия си гол с екипа на баварците.

Алаба проби отдясно в 21-ата и в близост до аутлинията центрира, бранител подложи крак и след рикошет, който излъга вратаря и отбраната, топката се насочи към далечната греда, където Кимих се оказа най-съобразителен и отклони кълбото в мрежата за 2:0.

Зут излезе навреме в 25-ата и успя да парира удар на Робен, а няколко минути по-късно стори същото след шут на Кимих.

С два гола аванс домакините свалиха оборотите, за което и бяха наказани. В 39-ата Перейро вкара гол, отменен обаче заради съмнителна засада.

Две минути след незачетеното попадение все пак ПСВ стигна до намаляване на резултата. Капитанът Люк де Йонг получи отдясно, напредна и със силен удар върна надеждите на холандците.

Второто полувреме започна вихрено като в рамките на минута и двата тима изпуснаха по едно чисто положение.

Първо Левандовски бе изведен сам срещу Зут, но би технично покрай него и топката премина встрани от вратата, а секунди след това Люк де Йонг от няколко метра с глава не намери очертанието на вратата.

В 59-ата Ариен Робен направи изключителен пробив и завърши с плътен удар, но стража на гостите отби, в близост обаче бе Левандовски и нападателят не сгреши пред опразнената врата.

В 84-ата Робен добави финалния щрих в мача. Алкантра центрира към Робен и холандецът с глава отклони топката точно за крайното 4:1.

Атлетико Мадрид също се поздрави с успех в третия кръг от груповата фаза в Шампионска лига. Испанският тим се наложи с минималното 1:0 при гостуването на Ростов.

„Дюшекчиите” са с пълен актив след три изиграни мача, като днешните три точки дойдоха след попадение на Караско в 62-ата минута.

Атлетико е лидер в класирането с 9 точки, следван от Байерн Мюнхен с 6. Ростов и ПСВ остават с по точка и с малки шансове да продължават във фазата на директните елиминации.