Манчестър Сити се опита, но стигна само до точка срещу Саутхемптън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Джон Стоунс допусна сериозна грешка, резервата Ихеаначо стана герой за крайното 1:1

Манчестър Сити и Саутхемптън не излъчиха победител в мача от деветия кръг на Висшата лига. Срещата, която се проведе на стадион „Итихад”, завърши при равенство 1:1.

„Гражданите” губиха до почивката, като след нея хвърлиха всички сили, за да стигнат до победата, надиграха съперника си, но в крайна сметка се задоволиха само с точка. Те вече имат 20, колкото Арсенал и Ливърпул.

Резултатът в двубоя бе открит в 27-ата минута. Тогава вратарят Клаудио Браво вкара топката в игра с ръка, защитата пред него обаче бе поставена под сериозен натиск. Първо грешка допусна Винсен Компани, топката попадна при Джон Стоунс, който я върна в наказателното поле по изключително елементарен начин, далеч от вратаря, Нейтън Редмонд я настигна и сам срещу Браво не сгреши.

В 32-ата минута домакините вкараха топката във вратата, но гол нямаше.  Де Бройне центрира от пряк свободен, на далечната греда Стоунс засече и прати във вратата, но попадението не бе зачетено. Серхио Агуеро бе в положение на засада при паса и направи опит да играе с глава. Ситуация, което предизвика множество спорове в социалните мрежи.

След почивката в игра се появи младокът Ихеаначо, който влезе на мястото на Де Бройне. Това се оказа печеливш ход на мениджъра Пеп Гуардиола.

Нападателят изравни в 55-ата минута. Сане, получи от Фернандиньо с подаване през половината терен, навлезе в наказателното поле и добре намери влезлия на скорост Ихеаначо, който с удар от движение зарадва „Итихад”.

До края на двубоя гостите предимно се браниха и разчитаха на контри, при които имаха своите шансове. „Гражданите” натискаха съперника си в опит за обрат, но не сполучиха. В 68-ата минута Гюндоган отправи опасен удар, но Форстър спаси, въпреки че топката тупна точно пред него.