Освиркаха ПСЖ при 0:0 в "Класиката" с Марсилия (ВИДЕО)

Руди Гарсия дебютира с хикс начело на Марсилия, край на серията от 10 поредни успеха на ПСЖ в това дерби

Пари Сен Жермен не успя да победи Марсилия в Класиката на френския футбол и се задоволи с 0:0 в Париж под освиркванията на публиката. Така Руди Гарсия дебютира с добър резултат начело на Марсилия. „Принцовете” бяха в серия от 10 поредни победи в дербито и 12 мача без загуба, но тази вечер Единсон Кавани направи голям пропуск в края и лиши тима на Унай Емери от важни три точки, като само една остана за домакините.

За първи път от десетилетие насам това дерби не донесе голове.

Очаквано Пари Сен Жермен контролираше играта и натискаше под дъжда в Париж, но трудно стигаше до чисти голови положения преди почивката. Марсилия се бранеше с целия си отбор зад центъра и разчиташе на дълги изритани топки напред към Бафетимби Гомис, който беше обречен.

В 35-ата минута Ди Мария центрира от фаул, а Кавани с глава успя да стреля над вратата. Веднага след това Серж Орие опита удар с неудобния си крак след двойно по фланга, но вратарят Пеле комфортно спаси.

Дербито продължи в същото русло и след паузата. Кавани отново с глава не успя да натисне след центриране от фаул, този път на Лукас Моура, и пак извади в аут в 69-ата минута.

Марсилия най-сетне направи нещо опасно напред в 71-ата и Тиаго Силва с хирургически точен шпагат отне от краката на Флориан Товен.

След 70-ата минута на „Парк де Пренс” вече се чуваха и освирквания и настроението стана още по-негативно в 83-ата минута след невероятен пропуск на Кавани. Матюиди напредна и центрира отляво, вратарят бе преодолян, но уругваецът с крак не успя да уцели рамката от непосредствена близост под натиска на Дория.

В последните секунди Матюиди овладя в наказателното поле, но защитник блокира удара му и Марсилия си тръгна с точка.

ПСЖ е трети с 20 точки, лидерът Ница е с 26. Марсилия е с 13 в средата на таблицата.