Фенове прекратиха мач на Литекс

Привърженици на Трявна нахлуха на терена, бесни от съдийството

Фенове прекратиха мача от Северозападната Трета лига Трявна - Литекс в 65-ата минута при резултат 1:1. Привърженици нахлуха на те­рена, бесни от съдийството, след като реферът Мирослав Михайлов отсъди дузпа за ловчанлии за фаул срещу Искрен Писаров. Преди това пък до­макините са имали претен­ции за засада при опасна ата­ка на Литекс.

Те имаха и други протести към арбитъра. В крайна сметка след дузпата фенове нахлуха на терена и потърсиха сметка от съдия­та Михайлов, който бързо се прибра в съблекалнята. Пре­кратяването на мача ще до­веде до служебна победа за Литекс, а Трявна почти сигурно ще бъде лишен от домакинство.

До нахлуването ловчанлии владееха инициативата, а до­макините играеха дефанзивно. Въпреки това Трявна пове­де 8 15-ата минута, след като Николай Енев засече центри­ране на Александър Дамянов. Пет минути преди почивка­та пък Илиян Митрев изравни с шут от 20 метра. След ка­то двубоят бе прекратен, до­макините подадоха жалба сре­щу съдийството и обявиха, че ще предоставят на Зоналния съвет видеоматериал от мача.

В друг мач от Северозапад­ната Трета лига Кариана Ерден затвърди силното си представяне, след като поб­еди Бдин Видин у дома с 1:0. Единственото попадение ре­ализира опитното крило Ан­гел Русев (35 г.).