Лудогорец вкара четири на предварително предалия се Монтана (ВИДЕО)

Кешеру вкара два, съдията подмина чиста дузпа за Монтана, който не затрудни с нищо Милан Борян

Лудогорец се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след 4:0 като „гост” на предалия се предварително Монтана. Клаудиу Кешеру вкара два гола в двете полувремена, а между тях се разписа и Натанаел. Кишада удари греда през втората част, Мисиджан пък оформи крайния резултат с последната атака в мача, а на моменти вероятно само студеното време напомняше на Милан Борян, че играе официален мач.

Атанас Джамбазки направи цели осем промени в своя състав спрямо загубата с 0:2 от ЦСКА-София, а Георги Дерменджиев смени четирима от 11-те, които биха Локо (ГО) с 4:0 през уикенда.

Съгласието на Монтана да „домакинства” в Разград и думите на кмета на Монтана Златко Живков и треньора Джамбазки, че турнирът за Купата на България не е приоритет бяха достатъчно красноречиви и мачът се превърна в нещо като открита тренировка за двата отбора с предизвестен победител.

Лудогорец поведе в 9-ата минута с първото си голово положение. Центриране от корнер беше лошо изчистено назад на втора греда, там Контохристос блокира първия опит за удар на Кешеру, но топката остана на мушката на румънеца и той взе поправителния с точен изстрел отблизо под гредата – 1:0. Той се разписа във втори пореден мач след гола срещу Локо (ГО) и във втора поредна среща с Монтана след успеха с 2:0 за първенство през август.

Марселиньо, който не попадна в разширения състав на новия национален селекционер Петър Хубчев, тази вечер гледаше мача от трибуните в компанията на двама бразилци от тима на Монтана – Маркиньос и Шоко.

Съдията Георги Давидов спести два жълти картона за играчи на Лудогорец, но вдигна такъв на Костадин Дяков от Монтана.

В 32-ата минута Дяков финтира съперник и раздаде наляво за свободния Натанаел, който извън наказателното поле прецизно насочи по диагонала в долния десен ъгъл – 2:0.

Три минути след своето попадение левият бек на Лудогорец подари една топка на Иван Иванов, той находчиво опита да прехвърли излезлия напред Милан Борян, но стражът направи няколко крачки назад и лови удара, който беше по-лек от необходимото, за да се превърне в гол.

Минута по-късно Фернандо Да Силва направи двойно с Иван Иванов и бе спънат в наказателното поле от Натанаел. Съдията Давидов не даде дузпата, но повторенията показаха, че имаше чиста такава, защото Натанаел не игра с топката и направи нарушение.

С два гола аванс Лудогорец изигра още по-лежерно второ полувреме, а Монтана не загатваше нито за миг, че може да създаде каквито и да било проблеми на участника в Шампионска лига.

„Зелените” бяха спокойни на терена и капитанът Дяков беше в настроение да опита копване в стил Иниеста зад защитата за Кишада, който от малък ъгъл не успя нито да прехвърли вратаря, нито да подаде пред празната врата.

Контохристос засече центриране отляво и само за миг напомни на Борян, че е на работа – канадският национал лесно лови.

Жуниор Кишада нацели напречната греда отблизо след центриране на Лукоки по земя и веднага след това бразилецът беше сменен под аплодисментите на феновете.

Все пак 12 минути преди края „орлите” стигнаха до третия гол. Лукоки продължи по десния фланг за Кампаняро, той върна по земя в наказателното поле, Саша красиво пропусна зад себе си, където Клаудиу Кешеру с мощен шут прониза близкия десен ъгъл за 3:0 с втория си гол в мача.

До края Кешеру търсеше хеттрика, но първо стреля над вратата от фаул, а после бе изведен сам срещу вратаря, но се забави и Бамба долетя отнякъде, за да избие на шпагат удара му.

Лудогорец играеше така сякаш на всяка цена трябва да вкара четвърти гол и това се случи с последната атака в мача в единствената минута продължение. Кешеру беше с гръб към вратата, но се обърна и пусна в коридор за Върджил Мисиджан, който пусна с десния крак покрай вратаря за 4:0.

Лудогорец е в топ 8 на турнира. По-рано днес четвъртфиналисти станаха Дунав (Русе) Локо (Пд).