Резервите на Арсенал се справиха с Рединг на Яп Стам (ВИДЕО+СНИМКИ)

Окслейд-Чембърлейн води топчиите към четвъртфиналите за Купата на лигата

С два гола на Алекс Окслейд-Чембърлейн Арсенал, който игра с резервите, мина благополучно през втородивизионния Рединг, воден от Яп Стам – 2:0.

Арсен Венгер направи цели девет промени в състава си, но отново нямаше място за Оливие Жиру. Французинът, който все още не е започвал мача за „топчиите” този сезон, трябваше да се задоволи с място на пейката, докато Лукас Перес водеше атаката. Единствено Мохамед Елнени и Алекс Ивоби запазиха своите места, а Венгер подари на Карл Дженкинсън първи старт от завръщането му на „Емирейтс”. Освен това даде шанс на младоците Ейнсли Мейтленд-Найлс и Джеф Рейн-Аделейд.

Любопитното е, че победата на Арсенал със 7:5 над Рединг през октомври 2012 г. беше една от най-резултатните в историята на Купата на лигата. Тимът от Чемпиъншип бе загубил всички 13 предишни срещу с Арсенал във всички турнири.

Арсенал упражни начален натиск. Дженкинсън прати над гредата след чудесна комбинация между Окслейд-Чембърлейн и Рейн-Аделейд, докато Мейтленд-Найлс завъртя покрай далечния ъгъл.

Най-добрата възможност се откри в 22-ата минута, когато Лукас бе на голова възможност и предпочете да комбинира с Мейтленд-Найлс, но пусна зад гърба му!?

Така се стигна до 33-ата минута, когато Арсенал откри след самостоятелна акция на Окслейд-Чембърлейн. Той проби отдясно в наказателното поле и с прецизен удар по диагонал порази далечния долен ъгъл.

Крилото бе точен във втори пореден мач за Купата на лигата.

В края на полувремето Рединг получи една от редките си възможност. Вратарят на Арсенал Емилиано Мартинес загази, но се справи с удар с глава на Блекет.

Блекет се справи решително при опит на Окслейд-Чембърлейн в началото на второто полувреме преди Рединг да пропилее втора добра възможност, дошла след грешка на Гибс, като Маклиъри не се възползва.

Оливие Жиру се появи в игра в 66-ат аминута и в 70-ата беше близо до гола с глава, но Ал Хабси демонстрира рефлекс, а Мур изчисти от голлинията.

Окслейд-Чембърлейн с втория си гол в мача узакони класирането на Арсенал на четвъртфиналите. Роб Холдинг спаси излизаща в аут топка, Жиру я върна назад и Алекс прати в мрежата с помощта и на рикошет в Обита.

Окслейд-Чембърлейн вече има 5 гола за Арсенал през 2016/17, което е най-доброто му постижение за „топчиите” в един сезон.

Резултати, голмайстори и програма в осминафиналите, 4-и кръг, за Купата на Лигата в Англия:

Ливърпул – Тотнъм 2:1
1:0 Стъридж ‘9
2:0 Стъридж ‘64
2:1 Янсен ’76 /дузпа/

Арсенал – Рединг 2:0
1:0 Окслейд-Чембърлейн ‘33
2:0 Окслейд-Чембърлейн ‘78

Бристол Сити – Хъл Сити 1:2