Спас Делев блести при победа на Погон

Нападателят се разписа на два пъти при успеха срещу Рух

Спас Делев вкара два гола за победата на Погон с 2:1 срещу Рух в мач от полското първенство.

Срещата започна зле за домакините, след като Ярослав Ниежгода изведе Рух напред в резултата в 18-ата минута, но много скоро Спас Делев възстанови равенството. През второто полувреме бившият нападател на Пирин, ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Берое продължи да е най-голямата заплаха за вратата на гостите и след час игра реализира втория си гол в мача. В 88-ата минута той беше заменен от Матеуш Левандовски под бурните овации на феновете.

Само допреди няколко седмици Погон беше на дъното в класирането, но оттогава тимът се намира в силна серия и с днешаната победа излезе на 5-о място в таблицата. Водач в Полша е Лехия (Гданск), където играят Милен Гамаков и Симеон Славчев.

Десподов след титлата: Не съм виждал такава подкрепа