Борусия би Легия в исторически мач с 12 гола и продължава напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Срещата в Дортмунд сучпи редица рекорди в Шампионската лига, Ройс се завърна с хеттрик

Борусия (Дортмунд) и Легия (Варшава) пренаписаха историята на Шампионска лига, след като си вкараха цели 12 попадения в мач от група „F” на надпреварата.

„Жълто-черните” домакини се наложиха с 8:4 и по този начин си гарантираха участие в 1/8-финалите на най-престижния клубен турнир в Европа.

Двубоят в Дортмунд счупи няколко рекорда.

За първи път в началните 25 минути на който и да било дуел от Шампионската лига бяха отбелязани пет попадения, освен това никога преди не бяха реализирани седем за едно полувреме, а и като цяло това вече е най-резултатната среща в историята на турнира към момента.

Головото шоу и изразителната победа, дошла след тази над шампиона Байерн Мюнхен, не бяха единствените добри новини за феновете на домакините.

Те видяха и завръщането в игра на своя любимец Марко Ройс, който се възстановяваше от травма половин година, а в незабравимата нощ се отчете с хеттрик и асистенция.

Българският национал Михаил Александров остана неизползвана резерва в състава на гостите, които изненадващо откриха резултата още в 10-ата минута чрез Александър Прийович.

Не след дълго обаче Шинджи Кагава (’17) изравни, разписвайки се за първи път в Шампионската лига от 2011 година насам. Японецът вкара след пас на Осман Дембеле, а секунди по-късно двамата повториха упражнението и Борусия направи обрата пълен за по-малко от 80 секунди.

В 20-ата минута Марко Ройс центрира към пеналта, а вратарят боксира в тялото на Нури Шахин и той вкара най-лесния гол в кариерата си.

Четири минути по-късно Прийович да вкара втория си гол в мача, а почти веднага след това можеше да оформи хеттрика си, но нацели напречната греда.

В ответната атака Осман Дембеле (’29) направи резултата 4:2 след пас на Марко Ройс, а последният откри головата си сметка в 32-ата минута.

Това стана след чудесен пас на Кагава, който пък вкара гол в 41-ата минута, но попадението не бе зачетено заради пасивна засада при изстрела на Пушилич преди това.

Така почивката дойде неусетно, а малко след подновяването на играта Марко Ройс реализира втория си гол в срещата след трета асистенция на Осман Дембеле в мача.

Легия също вкара още веднъж. Това се случи в 57-ата минута, когато Кучарчик направи 3:6, а в заключителните 10 минути паднаха още три попадения.

Първо резервата Пиер-Емерик Обамеянг нацели гредата, после Феликс Паслак (’81) се разписа след добавка, след което Неманя Николич (’83) вкара четвъртото попадение за гостите, а в добавеното време Марко Ройс оформи хеттрика си и крайното 8:4.

След категоричния успех Борусия остава лидер в групата с 13 точки, като има с две повече от втория Реал Мадрид, срещу когото ще играе в последния си мач от потока. Легия Варшава пък е със само една точка в актива си след пет мача.