Левски се върна на победния път след труден успех над 10 от Славия (ВИДЕО)

Задължителен червен картон за Сердеров наклони везните към "сините"

Левски се върна на победния път след двете поредни загуби от Локомотив Пловдив и Лудогорец. Сините се наложиха минимално над Славия в 136-ото издание на най-старото столично дерби, като вкараха своя гол с човек повече.

През първото полувреме нямаше нито едно положение, а ударите бяха кът. Червен картон на резервата Сердер Сердеров от Славия направи мача интересен, а Левски се възползва от численото си предимство 7 минути преди края, когато точен от воле беше Мехди Бурабия.

Левски временно съкращава разликата с лидера Лудогорец, чийто мач с Монтана беше отложен, на 6 точки.

Началото беше твърде спокойно, като Славия изглеждаше стабилно, най-вече в защита. Статистиката беше бедна откъм ситуации и статични положения. Единственият точен удар до 30-ата минута беше слаб далечен опит на Николай Димитров-Хичо. Стефан Велков пък се отличи с добър пробив.

Левски можеше да стопли сърцата на позаспалите си фенове в 41-ата минута, когато Бурабия открадна от Карабельов и пусна извеждащ пас за Адениджи, но Гошо Петков внимаваше и улови.

На почивката треньорът на „сините” Елин Топузаков опита да изостри атаката с включването на Антонио Аниете, който иначе е един от най-често заменяните играчи в тима. Напусна Божидар Краев и Левски остана с едва трима българи в състава си.

Първата чиста ситуация дойде 4 минути след почивката, когато Адениджи бе оставен абсолютно непокрит при центриране на Минев, но прехвърли вратата, останал очи в очи с Петков.

Първия точен удар в мача левскарите отправиха в 64-ата минута, когато Мехди Бурабия шутира от 30-ина метра, като Гошо Петков се справи без особени проблеми.

Реферът Николай Йорданов направи мача интересен 20 минути преди края, когато трябваше да изгони резервата Сердер Сердеров, позволил си да бутне ръката му за жълти картони, първо на Емил Мартинов, а после и за самия него. Решението за конкретния случай на арбитъра изглеждаше правилно, като Сердеров не сдържа нервите си.

Въпреки че остана с човек по-малко, Славия застраши Левски, като предупреденият Мартинов шутира без подготовка и затрудни Йоргачевич. На другия край Гошо Петков се изяви успешно при нов удар на Бурабия.

Мачът отиваше към 0:0, когато Бурабия заби от воле в 83-ата минута за 1:0. Резервите Мицански и Деса разиграха, перуанецът центрира на задната греда и там непокритият Бурабия опъна мрежата и стопли душите на малкото зрители на „Герена”.

Така беше спазена традицията сините да бележат неизменно след нулевото равенство с Монтана в първия кръг. Те събират 37 точки. Лудогорец е с 43 и мач по-малко.

Славия, който допуска първа загуба след два поредни мача без такава, остава 11-и със своите 17 точки, като не може да бъде изместен.

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"