Челси наказа пропуските на Манчестър Сити и се откъсна на върха след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Грозни сцени в края и два червени картона белязаха осмата поредна победа на лондончани във Висшата лига

Челси постигна осмата си последователна победа във Висшата лига, след като постигна впечатляващ обрат при визитата си на Манчестър Сити и спечели с 3:1 голямото дерби от XIV кръг.

То предложи много емоции на 54 457 зрители, заели местата си на „Етихад”, както и на милиони пред телевизионните екрани, но завърши с грозни сцени, при които двама от домакините бяха изгонени с директни червени картони.

Иначе Манчестър Сити започна по-добре срещата, стартирала с минута мълчание в памет на жертвите от Шапакоензен.

Отборът на Пеп Гуардиола овладяха инициативата, но в 60-ата минута сякаш всичко рухна, след като преди това "гражданите" направиха два фрапантни пропуска.

Резултатът 0:0 се запази до последната минута на първото полувреме, когато Хесус Навас центрира прострелно към пеналта, а Гари Кейхил си вкара красив автогол в опита си да изчисти.

Почти всичко по-интересно в срещата се случи през второто полувреме. То започна така, както и първото – с добра игра на „гражданите”, които обаче пропуснаха с лека ръка две страхотни възможности.

Първо Серхио Агуеро стреля в обсега на Тибо Куртоа и той спаси, а в 57-ата минута Давид Силва пусна към Хесус Навас, който с прострелно центриране намери непокрития на далечната греда Кевин де Бройне, ала белгиецът направи по-трудното и не улучи празната врата.

Вместо това той нацели напречната греда с удар от непосредствена близост.

После в сила влезе правилото, че като не вкараш гол, ще получиш такъв.

В 60-ата минута Франсеск Фабрегас изведе с далечен пас Диего Коща, който още с овладяването на топката елиминира бранител, а после с шут по земя и вратаря, за да изравни – 1:1.

Десет минути преди попадението в игра се бе появил Уилиан, а точно толкова след гола именно той направи обрата пълен. В 70-ата Коща изведе бразилеца зад отбраната на домакините и крилото, с отсечен удар по диагонала, не остави шансове на Клаудио Браво за реакция – 2:1.

Крайното 3:1 пък оформи Еден Азар в последната минута на редовното време, а в даденото 6-минутно продължение нервите на „гражданите” не издържаха.

Серхио Агуеро влезе грубо в краката на Давид Луис, което доведе до напрежение и Фернандиньо се сдърпа с Фабрегас, за да получат и двамата футболисти на „гражданите” директни червени картони.

След победата си Челси се откъсна с 4 точки на върха в класирането пред Манчестър Сити и Ливърпул, но мърсисайдци имат с мач по-малко в своя актив.