Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

06 декември 2016 23:43 Момчил Коритаров

Браво, Лудогорец! 23 години по-късно, „Парк де Пренс“ отново е на кадем за български отбор (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец продължава да твори история, превръщайки се в първият български отбор, излязъл успешно от групата си в Шампионската лига, заемайки трето място и по този начин ще играе в Лига Европа напролет. „Орлите“ не просто се класираха за 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир, но го направиха със стил, завършвайки наравно 2:2 с Пари Сен Жермен във френската столица.

Българският шампион и без това щеше да продължи европохода си, тъй като в другата среща от група „А“ Арсенал не остави никакви шансове на Базел, разгромявайки домакините от Швейцария с 4:1.

По този начин митичният „Парк де Пренс“ отново носи огромен успех на български тим 23 години след подвига на Пеневата чета, а много малко не достигна на Лудогорец да постигне същия резултат - 2:1.

Върджил Мисиджан откри резултата в полза на „орлите“ в 15-ата минута, а в 60-ата Единсон Кавани изравни. Вандерсон изненада за втори път домакините в 69-ата минута, но в продължението на срещата Анхел Ди Мария донесе точката на парижани.

Наставникът на разградчани Георги Дерменджиев бе направил две промени в състава в сравнение с последния мач на „орлите“ с Левски миналата сряда. Звездата на родния тим Джонатан Кафу стартира на върха на атаката вместо Клаудиу Кешерю, докато Игор Пластун замени Хосе Луис Паломино в центъра на отбраната.

Срещата започна с отдаване на почит към загиналите в авиокатастрофата в Колумбия, където трагичната си смърт намериха голяма част от футболистите на бразилския Чапакоензе.

Лудогорец изигра отлично първо полувреме, успявайки да се разпише срещу френския гранд от единственото си по-сериозно положение. В същото време Владислав Стоянов, като че ли бе омагьосал вратата си, която бе под постоянен обстрел от страна на парижани.

В 8-ата минута Кавани не успя да се разпише от добавка от малък ъгъл след силен удар на Лукас Моура, отразен от българския страж.

Българският шампион шокира своя съперник в 15-ата минута чрез Върджил Мисиджан, който засече с глава великолепно центриране на Натанаел отляво.

След първоначалното стъписване, французите се окопитиха и сътвориха същинска канонада от удари в минутите до почивката. Пропуските се редяха един след друг, като много малко не достигаше на Кавани, Ди Мария и Тиаго Силва да се разпишат. Капитанът на ПСЖ дори уцели и гредата в 35-ата минута.

Очаквано натискът на домакините продължи с пълна сила и през второто полувреме.

Логичното се случи в 60-ата минута, когато след колективна грешка в българската отбрана, топката стигна до Единсон Кавани, който се разписа отблизо с впечатляваща задна ножица.

Парижани имаха претенции за дузпа три минути по-късно, след като игра с ръка на Пластун в наказателното поле бе подмината от гръцкия рефер Сидиропулос.

И докато всички очакваха в следващите минути да падне още един, победен гол за парижани, в 69-ата минута Лудогорец нанесе втори решителен удар по далеч по-именития си съперник. Кафу отне токата след грешка на Маркиньос, след което предвидливо върна за Вандерсон, който се разписа от 15-ина метра в близкия ъгъл.

ПСЖ удари втора греда в 78-ата минута отново след удар с глава на Тиаго Силва. В минутите до края ентусиазмът на домакините спадна и не се виждаше как ще бъде отбелязан изравнителен гол.

В крайна сметка обаче в продължението на срещата Анхел Ди Мария, който далеч не направи най-добрия си мач, успя да се разпише от десетина метра след асистенция отляво на резервата Кюрзава.

Така френският гранд избегна второ поредно поражение, след като в последния кръг от Лига 1 загуби с 0:3 от Монпелие. Въпреки точката обаче Пари Сен Жермен продължава напред в Шампионската лига като втори отбор в групата, за сметка на лидера Арсенал. Разградчани пък заемат трето място с актив от три точки, докато Базел остава последен с две.

Лудогорец ще разбере името на следващия си съперник на 1/16-финалната фаза в Лига Европа в понеделник, когато ще бъде теглен жребия и за двата турнира на Стария континент.

Събития

90+3' Край на мача Край на срещата
90+3' Смяна за състезател влизащ в игра Кешерю на негово място
90+3' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Лудогорец. Вандерсон напуска терена
90+3' Центриране Ключова намеса на Владо Стоянов след центриране на Хесе
90+2' Гол 2:2! Ди Мария изравнява след асистенция на Кюрзава
90' Удар Шут на Ди Мария от пряк свободен удар - право в стената
88' Смяна за състезател влизащ в игра Огюстен вместо него
88' Смяна за състезател излизащ от игра Последна промяна в отбора на ПСЖ. Муние излиза
86' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място - Густаво Кампаняро
86' Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в отбора на Лудогорец. Марселиньо напуска
84' Смяна за състезател излизащ от игра Моура напуска
84' Смяна за състезател влизащ в игра Хесе влиза в игра за домакините
83' Добра намеса на Игор Пластун и нов корнер за ПСЖ
80' Смяна за състезател излизащ от игра Максуел отстъпва мястото си на терена
80' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в състава на френския тим. Кюрзава влиза в игра
78' Междувременно Базел връща едно попадение на Арсенал - 1:4
78' Греда Нова греда за ПСЖ и отново след удар с глава на Тиаго Силва след корнер
77' Bнимание Страхотен пропуска на Хатем Бен Арфа. Козмин Моци чисти с глава в корнер
73' Удар Нов удар на Тиаго Силва с глава след корнера, но далеч от целта
73' Моци чисти топката в ъглов удар след центриране в наказателното поле
71' Смяна за състезател излизащ от игра Напуска авторът на първото попадение Върджил Мисиджан
71' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в състава на Лудогорец. Джоди Лукоки ще влезе в игра
69' Гол ГОООООООЛ за Лудогорец!!! Кафу отне токата след грешка на Маркиньос, след което предвидливо върна за Вандерсон, който се разписа от 15-ина метра в близкия ъгъл
67' Центриране Натанаел пробва дълго диагонално подаване към Вандерсон, но не успя да го намери
66' Футболистите на Лудогорец разиграват спокойно, опитвайки се да изнервят максимално парижани
63' Претенции за дузпа от страна на парижани след като топката се удари в лявата ръка на Игор Пластун. Гръцкият рефер на срещата обаче не отсъди наказателен удар
60' Гол 1:1! Пресата на домакините най-после даде резултат и след колективна грешка в отбраната на Лудогорец, Единсон Кавани се разписа с великолепна задна ножица от близко разстояние, изравнявайки резултата
56' Удар Владо Стоянов спасява силен удар на Ди Мария от дъгата на наказателното поле
55' Головете в Базел не спират. 4:0 за Арсенал! Този път точен е Айоби
53' Центриране Пореден ъглов удар в полза на домакините, но нищо опасно след центрирането на Лукас Моура
52' Удар Натанаел загуби топката в пеналтерията на Лудогорец, Лукас Моура пробва удар, но постигна само нов корнер
50' Центриране Дяков чисти с глава след изпълнението на Ди Мария
50' Нов ъглов удар в полза на ПСЖ
48' Арсенал решава всичко в другата среща! 3:0 и хеттрик за Перес. По този начин Лудогорец може да се счита за сигурен участник в Лига Европа напролет
46' Начало на мача Начало на второто полувреме
45' Край на мача Край на първата част. Отлични полувремена на двубоите от група А, като при този развой на събитията Лудогорец ще продължи в Лига Европа. Предстоят обаче още 45 минути
45' Центриране Нищо опасно след центрирането
45' Удар Много силен удар на Матюиди е изчистен от Паломино в корнер, Владо Стоянов се бе хвърлил в другата посока
44' Неточно подаване на Кавани отляво към Ди Мария успоредно на голлинията на българската врата
42' Анисе с решителна намеса при нахлуване на Моура в пеналтерията на Лудогорец. Топката е отнета
42' Bнимание Силно подаване на Натанаел не достига до негов съотборник
40' Центриране Последва безрезултатно центриране на Ди Мария, който получи освирквания от публиката на Парк де Пренс
40' Удар Шут на Анхел ди Мария към близкия ъгъл на Владо Стоянов - българският страж избива в корнер
38' Удар Натанаел опита да изненада стража на французите от пряк свободен удар, но стреля над напречната греда
37' Центриране Изпълнението на Вандерсон не бе точно и той не намери свой съотборник в наказателното поле на ПСЖ. Топката обаче остава в притежание на гостите
36' Центриране Мисиджан нахлува по дясното крило и опитва центриране. Силва чисти в тъч. След изпълнението му Лудогорец печели ъглов удар
35' Греда Греда за ПСЖ! След изпълнението на ъгловия удар Тиаго Силва праща топката с глава в десния страничен стълб
34' Игор Пластун с чудесна намеса, изчиствайки топката в корнер след опит за центриране на Максуел
32' Bнимание Тиаго Силва като по чудо не изравнява резултата. Ударът му с глава след изпълнение на корнер преминава на сантиметри от лявата греда зад Владо Стоянов
31' Засада Страхотен пропуск на Марселиньо, който от непосредствена близост не успя да вкара с глава във вратата на ПСЖ. Има обаче маркирана засада
30' Тиаго Силва чисти в корнер топката, след центриране на Натанаел отляво
29' Bнимание Грешка на Сисиньо мошеше да коства много на Лудогорец. Моура отне топката и намери Ди Мария в наказателното поле, но Натанаел с ключова намеса изчисти в корнер
27' Удар на Тиаго Мота с глава след центриране отляво преминава на безопасно разстояние от вратата на Лудогорец
27' Удар Шут на Кавани право в стената
26' Шанс за Бен Арфа, който опита да овладее топката в пеналтерията на Лудогорец. Топката му бе отнета от Дяков, но впоследствие Сисиньо извършва нарушение на границата на наказателното поле
22' Осезаем натиск от страна на домакините. До този момент обаче българската отбрана издържа на набезите на ПСЖ
20' Центриране При третия пореден корнер ПСЖ бе близо до изравняване на резултата, след като Тиаго Мота отклони технично топката. Впоследствие бранител на Лудогорец игра с нея, но реферът не забеляза и отсъди аут
19' Центриране Две последователни безрезултатни ъглови удари на ПСЖ
19' Козмин Моци с ключова намеса, след като блокира удар на нахлулия в наказателното поле Лукас Моура
16' Междувременно Арсенал повежда с 2:0 след втори гол на Лукас Перес
15' Жълт картон Жълт картон за Тиаго Мота
15' Гол ГОООООЛ за Лудогорец! Българският шампион шокира ПСЖ, след като Върджил Мисиджан засече с глава перфектно центриране на Натанаел отляво и прати топката в мрежата зад Ареола
12' Центриране Опит да бъде намерен Кавани в наказателното поле. Центрирането отдясно на Томас Муние обаче е доста неточно
10' Oтлични новини от Швейцария! Арсенал повежда с 1:0
9' Удар Маркиньос игра с глава след изпълнението на ъгловия удар, но прати топката встрани от вратата
8' Bнимание Първа сериозна опасност пред ватата на Лудогорец! Лукас Моура стреля силно по земя от далечна дистанция. Владо Стоянов изби топката, но Кавани опита добавка от малък ъгъл. Българският страж бе на висота и изби в корнер
7' Игра предимно в централната част на терена във встъпителните минути на двубоя
5' Ще проследяваме паралелно резултата на другата среща между Базел и Арсенал, чийто изход е от ключово значение за класирането на Лудогорец
2' Контузия или получаване на медицинска помощ Временни проблеми за Сисиньо, който се сблъска с Лукас Моура и за кратко трябваше да напусне очертанията на терена, но отново влезе в игра
1' Начало на мача Начало на срещата. Лудогорец е в резервните си бели екипи. Домакините от ПСЖ са в характерното за тях тъмносиньо
0' Двата отбора почетоха с минута мълчание загиналите в авиокатастрофата в Колумбия
0' Впечатление правят двете промени в състава на Лудогорец в сравнение с двубоя с Левски миналата сряда. Игор Пластун заменя Паломино в центъра на отбраната, а Кафу стартира вместо Кешерю в нападение
0' Двата тима вече излизат на терена на митичния "Парк де Пренс"