Сампдория продължи пропадането в класирането след поражение в Бергамо (ВИДЕО)

Аталанта победи Сампдория с 1:0 и продължава да мечтае да се класира за евротурнирите

Аталанта победи Сампдория с 1:0 и продължава да мечтае да се класира за евротурнирите. Отборът от Бергамо записа 12-та победа от началото на шампионата и вече е 6-ти в класирането, на точка зад 5-ия Интер и на 2 зад 4-ия Лацио.

Герой за отбора на Джан Пиеро Гасперини отново бе Алехандро Гомес, който вкара победния гол от дузпа в 55-ата минута. Само няколко секунди по-рано Гомес видя как ударът му от воле е виртуозно спасен от вратаря на гостите Пуджони.

Най-доброто положение за изравнителен гол за Сампдория бе пропуснато двайсетина минути преди края от Патрик Шик.

В състава на Аталанта личаха имената на двама 17-годишни тотални дебютанти: на защитника Алесандро Бастони и на халфа Филипо Мелегони. Вторият игра само първото полувреме, но бранителят Бастони остана цял мач и остави прекрасни впечатления с изявите си срещу опитните нападатели Фабио Куалярела и Луис Муриел.

Това бе 6-ти пореден мач без победа в Серия А за Сампдория, който остава на 15-то място в класирането.